KONCERT GITAROWY DUO POETICO
Dodane przez muzol dnia 01.04.2014
Zapraszamy na koncert gitarowy Duo Poetico, który zagra w ramach drugiej odsłony Podróży po Strunach im. Marka Długosza. Duo Poetico to damsko-męski duet gitarowy niezwykle zdolnych, młodych wrocławskich gitarzystów. Dagmara Mazur i Jacek Piechota wystąpią 27 kwietnia w Starej Giełdzie.


Treść rozszerzona
Zapraszamy na koncert gitarowy Duo Poetico, który zagra w ramach drugiej odsłony Podróży po Strunach im. Marka Długosza. Duo Poetico to damsko-męski duet gitarowy niezwykle zdolnych, młodych wrocławskich gitarzystów. Dagmara Mazur i Jacek Piechota wystąpią 27 kwietnia w Starej Giełdzie.



Dagmara Mazur ukończyła szkołę muzyczną II stopnia w Zamościu, a Jacek Piechota jest absolwentem PSM I i II stopnia w Opolu. Spotkali się na studiach we Wrocławiu, gdzie rozpoczęli naukę w klasie gitary dr. Waldemara Gromolaka. Kiedy w 2013 roku po raz pierwszy zagrali razem Walce Poetyckie Enrique Grandosa, poczuli, że razem mogą stworzyć naprawdę profesjonalny duet gitarowy. Tak powstało Duo Poetico. Wkrótce zespół wypracował swój własny styl, znakomicie łączący lekkość, poetyckość i prawdziwy muzyczny impresjonizm. Natomiast do popisowych utworów duetu dołączyły m.in.: Aqua y Vinho Anoine E. Gismonti’ego oraz Duo Concertant, op. 31 nr 1 A. Lhoyera.

Dagmara Mazur i Jacek Piechota, to nie tylko znakomity duet, ale także dwie artystyczne osobowości. – Dagmara jest tą łagodną i liryczną częścią, a ja bardziej emocjonalną – mówi Jacek Piechota. W trakcie kwietniowego występu Dagmara zaplanowała wykonanie Sonaty Eroica op. 150 Mauro Giullianiego oraz Valseany z Suity akwarelowej Sergio Assada. Z kolei Jacek zagra energiczne części Suite In modo Polonoco polskiego kompozytora, Aleksandra Tansmana.Koncert Następną taką okazją będzie dopiero kolejna odsłona z cyklu Podróży po Strunach zaplanowana na 25 maja.

DUO POETICO

Liryczne brzmienie strun
27 kwietnia .2014, godz. 17:00
Stara Giełda, pl. Solny 16, Wrocław
Koncert w ramach cyklu Podróże Po Strunach im. Marka Długosza
Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe
Bilety: 20 zł (normalne), 10 zł (ulgowe) do nabycia: www.tbox24.pl, www.sklep.gitara.wroclaw.pl lub w kasie przed koncertem.


http://www.gitaraplus.pl/en/