KLUB FIRLEJ ZAPRASZA NA NOWE WYDARZENIA KULTURALNE
Dodane przez muzol dnia 11.01.2018
Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych powoli ewoluuje. Oprócz znanych wszystkim koncertów dla fanów mocnego brzmienia nie zabraknie zupełnie nowych, czasem duużo łagodniejszych dźwięków. Tegoroczna oferta Firleja ma być artystyczna i społeczna. Przede wszystkim można się spodziewać o wiele więcej wydarzeń przygotowanych z myślą o lokalnej społeczności.

Treść rozszerzona
Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych powoli ewoluuje. Oprócz znanych wszystkim koncertów dla fanów mocnego brzmienia nie zabraknie zupełnie nowych, czasem duużo łagodniejszych dźwięków. Tegoroczna oferta Firleja ma być artystyczna i społeczna. Przede wszystkim można się spodziewać o wiele więcej wydarzeń przygotowanych z myślą o lokalnej społeczności.

''Zamierzamy kontynuować robotę zapoczątkowaną przez, utworzoną przez nas, zeszłej wiosny Kawiarnię Sąsiedzką'' - powiedział Robert Chmielewski dyrektor Firleja.
''Poprzez ten projekt zapraszać do współpracy sąsiadów - mieszkańców najbliższych osiedli, lub jak to ma miejsce w przypadku Kuchni Społecznej i Giełdy Płyt także aktywistów. Poza koncertami, które od dawna są wizytówką klubu zapraszamy do spotkań w Awarii Prądu, nowej inicjatywie ludzi do niedawana z nami związanych, a dziś realizującymi swoje pasje m.in. gry planszowe, w twórczej kooperacji z Ośrodkiem. To dobry przykład na magnetyzm Firleja" - dodaje.

Styczeń to przedsmak zapowiadanych działań.

13.01.2018
Dolnośląska Giełda Fonograficzna
wydarzenie cykliczne
Start: 13:00
Wstęp bezpłatny.


Dolnośląska Giełda Fonograficzna to cykliczne wydarzenie kulturalne, które w tym miesiącu odbędzie się wyjątkowo 13 stycznia. To właśnie wtedy ODA Firlej otwierzy swoje drzwi dla wszystkich miłośników muzyki: wydawców, sklepów płytowych, kolekcjonerów, wielbicieli płyt winylowych.
Zwykle na giełdzie dostępnych jest co najmniej kilka tysięcy płyt różnych gatunków – rock, metal, jazz, pop, alternatywa, elektronika. Dominujący nośnik to winyl, ale można też znaleźć płyty CD oraz kasety magnetofonowe. Wstęp na giełdę jest bezpłatny zarówno dla wystawców, jak i kupujących.

20.01.2018
Otwarta Wymiana Sąsiedzka
oraz Pchli Targ
wydarzenie cykliczne
Start: 12:00
wstęp bezpłatny.


Otwarta Wymiana Sąsiedzka oraz Pchli Targ to miejsce dla obrotu ubraniami, książkami, płytami czy nawet kwiatami - w skrócie wszystkim, co uda się znaleźć w szafach i na półkach własnego domostwa.

Przedsięwzięcie to opiera się na idei wprowadzenia nowej formy nabywania rzeczy, zaprzestania niepotrzebnego ich gromadzenia oraz możliwości dzielenia się i pomagania. Akcja odbywa się pod hasłem “przyjdź, wymień, zostaw”, gdyż odzieżowe nadwyżki przekazane zostaną organizacjom niosącym pomoc potrzebującym. Miejsce wydarzeni niezmiennie będzie podzielone na dwie strefy: Niezmiennie wydarzenie będzie podzielone na dwie strefy: Wymiany, gdzie będzie można przynieść lub zabrać ze sobą to, co wpadło w oko oraz Pchlego Targu, w której można sprzedawać i kupować przedmioty w przyjaznych cenach.

27.01.2018
koncert Henry David's GUN
Start: 20:00
Bilety:
http://www.firlej.wroc.pl/bilety

Po występie na Asymmetry Festival 2016, Henry David’s GUN powraca do Wrocławia z nowym albumem ''Tales from whale’s belly.''

Henry David to pseudonim artystyczny Wawrzyńca Dąbrowskiego (Letters From Silence, Frozen Lakes, Nocny SuperSam), który wraz z towarzyszącymi mu muzykami, Michałem Sepioło i Maciejem Rozwadowskim, powołał do życia twór z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Trio, które jest jednym z najciekawszych przedstawicieli muzyki filmowej i akustycznej, z można polecić wszystkim fanom takich artystów jak Foreign Fields, Bon Iver czy Nick Cave.

INNE WYDARZENIA W ODA FIRLEJ:
11.01. | 18.01. | 25.01. | Wspólne robienie kolaży.
https://www.facebook.com/events/1135874926546558/
14.01 | Pokaz filmu: Niech żyje utopia!
https://www.facebook.com/events/1769886113308230/
21.01 | Kuchnia Społeczna #29
https://www.facebook.com/events/1971546226420851/

KLUB FIRLEJ
ul. Grabiszyńska 56, 53-504, Wrocław.

http://www.firlej.wroc.pl/