POWRÓT ZESPOŁU KOWALSKI
Dodane przez muzol dnia 24.06.2021
Zespół KOWALSKI, który na początku XXI wieku zrobił niemały szum w mediach muzycznych powraca z nowym materiałem. Tym razem zespół promuje również teledysk, który powstał do utworu „D_opamin_A”. KOWALSKI zwraca w nim uwagę na problem depresji oraz walki z tą bardzo ciężką chorobą.

Treść rozszerzona
Zespół KOWALSKI, który na początku XXI wieku zrobił niemały szum w mediach muzycznych powraca z nowym materiałem. Tym razem zespół promuje również teledysk, który powstał do utworu „D_opamin_A”. KOWALSKI zwraca w nim uwagę na problem depresji oraz walki z tą bardzo ciężką chorobą.

Już pisownia słowa dopamina w tytule przykuwa uwagę… Dlatego pytamy o genezę i znaczenie tekstu jego autora, jednocześnie wokalistę i lidera KOWALSKIEGO, Grzegorza Szlapę. ''D_opamin_A.'' jest piosenką, która może być, i pewnie będzie różnie interpretowana.

''Każdy ma w życiu lepsze i gorsze chwile, swoje porażki i zwycięstwa. Życie składa się z momentów, w których balansujemy jak na rozpiętej linie pomiędzy radością, a smutkiem, spełnieniem, a zagubieniem, pomiędzy euforią, a depresją. Potrzebujemy nieustannie DOPAMINY, która daje nam poczucie szczęścia. Pragniemy jej, pożądamy. Jest cudownie, jeśli dostajemy ją w różnej postaci od życia lub bliskich nam osób będących jego częścią'' – odpowiada.

Również teledysk, bardzo odzwierciedlający tematykę, obrazuje główny temat. Tu również prosimy o komentarz Grzegorza:

''W wideoklipie chcieliśmy zwrócić uwagę na sytuację odwrotną, na poważny problem społeczny jakim jest DEPRESJA, będąca swoistym przeciwieństwem DOPAMINY. Niestety coraz częściej wśród znajomych, przyjaciół, najbliższych zderzamy się z DEPRESJĄ. U innych jej nie dostrzegamy na czas lub ją bagatelizujemy. Natomiast sami nią dotknięci nie potrafimy sobie z nią poradzić, jesteśmy bezsilni. Depresja to CHOROBA, którą można pokonać - farmakologią, psychoterapią i wsparciem. Ten teledysk ma pomóc to uświadomić i dać nadzieję osobom chorującym oraz ich najbliższym. Wskazujemy również miejsca, gdzie można uzyskać więcej niezbędnych informacji potrzebnych w walce z tą niebezpieczną chorobą naszych czasów.''

Autorką muzyki do piosenki jest Magda Wójcik, wokalistka zespołu GOYA, znana ze współpracy z wieloma topowymi artystami (m.in. Sanah). Magda wraz z Grzegorzem Jędrachem, odpowiadają za produkcję i ostateczne brzmienie singla „D_opamin_A.”

Zresztą ta bliska znajomość KOWALSKIEGO z duetem producenckim z Warszawy zaowocowała już wcześniej zaśpiewanym przez zespół w duecie z Magdą singlem „Bliżej Mi”, a po nim wspólną produkcją nowej płyty, która ukaże się niebawem.

Od ostatniej płyty KOWALSKIEGO „Swobodny przelot” minęło już 17 lat, dlatego pytamy, czy z ich perspektywy coś zmieniło się w polskim świecie muzycznym.

''Zmieniło się oczywiście bardzo wiele, w końcu „zmiany” to tak naprawdę jedna z niewielu rzeczy w życiu jakich możemy być pewni. Pojawiło się bardzo wielu młodych, bardzo utalentowanych wykonawców. Ze strony fanów dostęp do muzyki poprzez streaming stał się prosty i powszechny, a co za tym idzie również ze strony wykonawców łatwiej jest się zaprezentować, wydać samemu singla czy album, dotrzeć bezpośrednio do słuchacza w sieci. Dzięki temu jest olbrzymia podaż i wybór oferowanej muzyki. KOWALSKIEMU to „przestawienie” się zabrało trochę czasu, ale na szczęście muzyka to nie wyścigi. Jedno moim zdaniem jest niezmienne - radość tworzenia, muzykowania i prawda przekazu, którą powinna właśnie nieść w sobie muzyka'' – odpowiada Szlapa.

Zespół zapowiada trzeci album, który jest już gotowy, oprócz tego zdradzają, że szykują coś na 20lecie ich pierwszej płyty pt. „Marian”. Żeby być na bieżąco, mocno zachęcamy do śledzenia ich w social mediach.

https://www.facebook.com/officialkowalski