GWIAZDY NA FESTIWALU PUNK FEST 2021
Dodane przez muzol dnia 10.09.2021
Już w najbliższą sobotę 11 września 2021 roku na Letniej Scenie Progresji wystąpią: KSU, Sexbomba, The Bill, Gaga/Zielone Żabki, Towot, Uliczny Opryszek oraz Pull the Wire.

Treść rozszerzona
Już w najbliższą sobotę 11 września 2021 roku na Letniej Scenie Progresji wystąpią: KSU, Sexbomba, The Bill, Gaga/Zielone Żabki, Towot, Uliczny Opryszek oraz Pull the Wire.


KSU

Zespół KSU podczas swojej ponad 40-letniej działalności oficjalnie wydał 12 płyt. Oprócz tego ukazało się ponad 30 pirackich i bootlegowych wydawnictw — głównie z materiałami koncertowymi. Grupa początkowo wykonywała alternatywny rock z elementami bieszczadzkich klimatów i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiana. Wielkim atutem KSU jest świetne brzmienie, wypracowane przez lata wspólnego grania, kultowe numery autorstwa Eugeniusza „Siczki” Olejarczyka oraz ogromna energia, która kapela przekazuje publiczności.

SEXBOMBA

Zespół SEXBOMBA gra polską muzykę rockandrollową nieprzerwanie, od 1986 roku. Powstał w Legionowie z fascynacji melodyjnym punk rockiem i rockandrollem. Debiutował na Festiwalu jarocińskim. THE BILL Grupa powstała w 1986 w Pionkach. Niemal do razu nagrała pierwsze demo, a cztery lata później w 1993 wydała swoją pierwszą płytę – The Biut. Rok później grupa wydała płytę Początek końca. Wiosną 2013 ukazała się ósma studyjna płyta zespołu zatytułowana 8siem.

GAGA/ZIELONE ŻABKI

To dwa zespoły, które na przełomie lat 80 i 90 namieszały sporo w polskiej, niezależnej scenie muzycznej, głównie za sprawą Festiwalu w Jarocinie. Ich muzyka przetrwała lata, a teksty pisane wtedy, zaskakują aktualnością. Główną postacią w tych działaniach jest Smalec – wokalista, basista, gitarzysta, autor tekstów. W 2005 roku do składu dołączył Lisu, w tym czasie doszło do połączenia zespołów pod podwójną nazwą GA-GA ZIELONE ŻABKI.

TOWOT

Sensacja na polskiej scenie punkowej! Po 25 latach od zakończenia działalności zespołu SMAR SW TOWOT: Yogurth – gitara, vocal (SMAR SW, THCulture), Kaktus – bass, vocal (SMAR SW, Żmije), Wawrzyniec – perkusja (THCulture, Ketha, Rape on Mind), Dombi – gitara (Zespół Tureta, Dzieci Proboszcza) oraz Wojtek – vocal postanowili ożywić tamte dźwięki i słowa. Okazuje się, że teksty wciąż są aktualne, nawet bardziej niż kiedy powstawały. Muzycy postanowili zagrać i zaśpiewać utwory SMAR SW na nowo i dlatego powstał projekt TOWOT (inaczej SMAR SW), w którym muzyka i teksty SMAR SW otrzymały nowe życie.

ULICZNY OPRYSZEK

Punkowy band Uliczny Opryszek powstał w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie wielkopolskim. Na dorobek zespołu składa się 7 płyt studyjnych. Ostatnia CD „Prałat” została wydana w 2021 roku i zawiera 4 najnowsze nagrania zespołu oraz 4 covery zapowiadające kolejną pełną płytę pt. NA ZAWSZE PUNK 3. Skład zespołu to: Bunt (vocal), Zielony (gitara, vocal), Pilon (bębny), Kogut (bass, vocal), Kadet (gitara)

PULL THE WIRE

Pull The Wire to zespół z Żyrardowa, grający muzykę gatunku punkrock, założony w 2005 roku z inicjatywy gitarzysty Pawła Marszałka, basisty Piotra Urbańskiego i perkusisty Krzysztofa Milczarka.

Bilety na koncert:
https://progresja.com/events/punk-fest-2021/