facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

14 października 1946 roku, w Szkocji, urodził się Dan McCafferty, wokalista rockowej formacji Nazareth.Muzycy stworzyli wiele przebojów takich jak na przykład: ,,Razamanaz'', ,,Hair of the dog'', ,,This flight tonight''(cover utworu Joni Mitchell) czy też ballady ,,Dream on'', ,,Love hurts''.13 października 1942 roku w Stanach Zjednoczonych urodził się PAUL SIMON - wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent nagrań i poeta, współtwórca duetu SIMON AND GARFUNKEL.Potem od 1972 roku z powodzeniem nagrywał płyty solowe i koncertował.

13 października 1947 roku w Kalifornii urodził się SAMMY HAGGAR - rokcowy wokalista,gitarzysta i autor tekstów.Debiutował już w latach 70-tych w hard rockowej grupie MONTROSE a potem zastąpił samego DAVIDA LEE ROTHA w super grupie VAN HALEN.Prowadzi także owocną karierę solową, a w ostatnich latach śpiewa w supergrupie CHICKENFOOT.13 października 1950 roku urodził się w Nowym Jorku JOEY BELLADONNA - wokalista znany przede wszystkim z długoletniej współpracy z grupą ANTHRAX.Ten powstały w 1981 roku zespół jest obok METALLIKI I SLAYERA najdłużej działającą formację thrash metalową.

Już 21 października rozpoczynają się koncerty CETI w ramach trasy promocyjnej najnowszego albumu "Ghost Of The Universe Behind The Black Curtain",W tym dniu zespół zagra w warszawskim klubie PROGRESJA.17 października 2011 to międzynarodowa data premiery trzeciego krążka Lunatic Soul, projektu, za którym stoi wokalista i muzyk zespołu Riverside – Mariusz Duda.Dystrybucją płyty ,,Impressions'' na terenie polski zajmuje się firma Mystic Production.

11 października 1928 roku,w Rzymie,urodził się ENNIO MORRICONE - bardzo znany włoski kompozytor muzyki filmowej.Znany jest przede wszystkim ze słynnych tematów muzycznych zawartych w cyklu ,,spaghetti westernów'', a także w takich filmach jak między innymi : ,,Misja'' i ,,Nietykalni''.

10 października 1991 roku,w Krakowie zmarł ANDRZEJ ZAUCHA - wspaniały wokalista obdarzony mocnym i głębokim głosem
saksofonista altowy głosem,saksofonista altowy,perkusista oraz aktor..Największą popularnością cieszył się w drugiej połowie lat 80-tych.

10 października,58 lat temu w Anglii urodził się MIDGE URE - wokalista, gitarzysta, autor tekstów, producent muzyczny.W latach 1979–1986 był związany z grupą ULTRAVOX ,a potem zdecydował się na działanie na własny rachunek.

10 października 1954 roku,w stanie Indiana w USA, w rodzinie żydowskiej, przyszedł na świat David Lee Roth - wokalista rockowy, który sławę zdobył przede wszystkim jako frontmen grupy Van Halen.Po odejściu z zespołu w 1985 roku rozpoczął działalność solową.

9 października 1969 roku,w Anglii urodziła się Polly Jane Harvey(znana powszechnie jako PJ HARVEY) - charyzmatyczna wokalistka,autorka tekstów,gitarzystka.Jest ona do dziś jedną z najbardziej twórczych i wpływowych kobiet w muzyce rockowej.