facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdaniaKings of Leon: Sex on Fire
Autor: Michael i Drew Heatley
Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron: 288 + wkładka zdjęciowa
Data wydania: 3 lipca 2013
ISBN: 978-83-7924-017-3.


''Kings of Leon – Sex on fire'' to pierwsza poważna i pełnowymiarowa biografia autorstwa Michaela Heatley'a i jego syna – Dew. W książce została opisana, w bardzo rzetelny sposób, historia jednego z najbardziej popularnych zespołów rockowych ostatnich kilkunastu lat. O sile i jedności Kings Of Leon zapewne decydował fakt, iż była to tak zwana ''grupa rodzinna'', w skład której wchodziło trzech braci i kuzyn. Najmocniejszym spoiwem była, przede wszystkim, ich muzyczna pasja.

Nota bene Kingsi wychowywali się w surowej moralnie tradycji Kościoła Zielonoświątkowców i przez to póżno zetknęli się z klasycznymi nagraniami muzyki rockowej i swobodnym stylem bycia. Gdy zaczęli być bardziej znani szybko postanowili ''odrobić'' młodzieńczy okres i zaczęli żyć według słynnej maksymy ''sex, drugs and rock ' n' roll''. Doprowadziło to do wielu kłótni i nieprozumień. Ich dalsza działalność artystyczna stała pod znakiem zapytania. Jednak nie poddali się i osięgnęli upragniony sukces.

Autorzy ksiażki często oddają głos samym muzykom, którzy w bardzo prosty i szczery sposób opowiadają o wzlotach i upadkach zespołu. Co ciekawe, dowiadujemy się o tym, że Ameryka bardzo nieufnie podchodziła do ich twórczości, nazywając ich pogardliwie ''The Strokes z południa''. Inaczej było w przypadku, na przykład Anglii, która od razu doceniła ich muzykę, w której klasyczny rock został podany w nowoczesnej szacie brzmieniowej.

Na pochwałę zasługują wnikliwe i dość szczególowe recenzje wydanych przez zespół płyt. Szkoda tylko,że autorzy zbyt rzadko wyrażają własne opinie o muzyce – częściej zostają przywoływane fragmenty recenzji z prasy muzycznej. Kings Of Leon, w niedługim czasie, stają się prawdziwą atrakcją koncertową – są gwiazdami, miedzy innymi, na festiwalach ''T in te park'' oraz Glastonbury.

Dodajmy, że kolejne muzyczne przemiany nie zawsze są rozumiane i dobrze przyjmowane przez fanów. Dobrym tego przykładem jest nieudany występ na festiwalu w Reading, gdzie publiczność bardzo obojętnie reaguje na zachęty Caleba do współnej zabawy. Po sukcesie płyty ''Because of times'' i singla ''Sex on fire'' niektórzy oskarżają zespół nawet o ''sprzedanie się''. Paradoksalnie dopiero wtedy publiczność amerykańska zaczyna dostrzegać i doceniać muzykę Kingsów.

W biografii znajdziemy również wiele zabawnych anegdot, które tworzą historię zespołu jeszcze bardziej barwną i interesującą. Przemiany wizerunkowe Kingsów dobrze pokazują efektowne zdjęcia (szkoda tylko, że jest ich tak mało). Na końcu książki znajdziemy też osobny rozdział o muzycznych inspiracjach zespołu, co pokazuje, jak z wielu różnodnych, muzycznych źródeł czerpali muzycy.

Bardzo dobrze i szczegółowo została udokumentowana dyskografia Kings Of Leon, zawierająca między informacje o pozycjach, jakie zajmowały poszczególne płyty na listach przebojów. Książka ta pokazuje, że dzięki cieżkiej pracy i determinacji można osiągnąć upragniony sukces i trafić do panteonu gwiazd muzyki rockowej.

Wydawnictwo: SQN
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?