facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Tytuł: ''Tony Iommi - Iron Man. Moja podróż przez niebo i piekło z Black Sabbath
Wydawca: Kagra
Oprawa: miękka
Strony: 334 + 12 stron w kolorze
''Tony Iommi– Iron Man'' to wyjątkowa pozycja na książkowym rynku wydawniczym. O tytułowej podróży przez niebo i piekło opowiada twórca ponadczasowych, gitarowych riffów – Tony Iommi.Tą niezwykłą historię Black Sabbath spisał TJ Lammers. Tony opowiada bardzo prosto, z dużym poczuciem humoru akcentując to, co jego zdaniem, najbardziej istotne.

Zaczyna od pierwszych muzycznych kroków, które są dla niego bardzo trudne – ciężki wypadek w fabryce, który mógł uniemożliwić mu grę. Iommi podejmuje heroiczny wysiłek i nie rezygnuje ze swojej wielkiej pasji. Już w 1968 roku narodził się klasyczny skład grupy, która wówczas działała jeszcze pod nazwą Earth.

Gitarzysta omawia wszystkie najważnieszje zdarzenia – koncerty, kulisy powstania poszczególnych płyt, itp. Szkoda tylko, że opisy powstania wielu klasycznych nagrań są często dość lakoniczne. Black Saabth od początku istnienia miał spore problemy z prasą, która często krytykowała ich muzykę i rzekomo ''demoniczny image''. Momentami ksiażkę czyta sie jak dobry thriller – niesamowite historie o charakterze paranormalnym i opisy dziwnych zjawisk.

Iommi sypie jak z rękawa rozmaitymi, zabawnymi anegdotami – np. żarty, których ofiarą zawsze padał perkusista Bill Ward, opisy tras koncertowych i spotkań towarzyskich – na przykład z Madonną, Królówą Elżbietą:-) Tony dość szczegółowo opowiada o swoim życiu osobistym. Możemy wywnioskować, że miał on spore problemy z bezpośrednim wyrażaniem swoich uczuć i budowaniem stałych relacji z kobietami.

Najbardziej zabawnym fragmentem książki jest opis współpracy z Ianem Gillanem. Okazuje się, że pomysły Black Sabbath na sceniczne dekoracje zainspirowały komików ze słynnego filmu ''This is Spinal Tap.'' Zespół niestety ma też wiele ''czarnych kart'' w swej biografii – problemy z alkoholem i narkotykami, tragiczna śmierć Cozy'ego Powella i Ronniego Jamesa Dio, liczne zmiany składu itp. Tony okazuje się najważniejszym, muzycznym filarem Black Sabbath – bez jego determinacji zespół by nie przetrwał. W ksiażce zostały zamieszczone fotografie Iommiego, dokumentujace różne etapy jego życia.

Historia grupy kończy się w książce na roku 2005. Wtedy też niestety dają znać o sobie duże kłopoty zdrowotne Tony'ego. Na końcu artysta, w niezwykle szczery spośob podsumowuje swoją opowieść:

''Podczas pisania tej historii miałem mnóstwo czasu, żeby zastanowić sie nad własnym życiem. Myślę,że było podobne do życia każdego innego człowieka: były w nim wzloty i upadki. Uwielbiam te rózne przypadki, jakie się człowiekowi zdarzają. Można z nich się wiele nauczyć. (...) Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć. Zrodziliśmy całe nowe pokolenie muzyków.''

Ksiażkę tę można, z czystym sumieniem, polecić wszystkim fanom heavy metalu. Dzięki niej dostajemy niezwykle barwny i ciekawy rys biograficzny jednego z najbardziej zasłużonych zespołów w historii rocka.

wydawnictwo Kagra:http://www.kagra.com.pl/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?