facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 4

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

W dniach 3-14 października we Wrocławiu odbędzie się 6. edycja AVANT ART FESTIVAL pod hasłem Rosja. Zobaczymy m.in. polskie premiery największych teatrów rosyjskich, w tym Teatru Derevo czy Teatru Praktika Iwana Wyrypajewa oraz prapremierę polsko-rosyjskiej koprodukcji "Enter Face Lab". Swoje eksperymentalne performance’y z muzyką na żywo zaprezentują także wybitni artyści ze Szwajcarii - Yann Marussich oraz Sebastian Kurth. Można już kupować bilety na wszystkie wydarzenia teatralne i performatywne festiwalu.



Tegoroczna edycja AVANT ART, podobnie jak norweska, w dużej mierze poświęcona jest sekcji teatralno – performatywnej.

TEATR ROSYJSKI

Zobaczymy m.in. sztukę pt. „Midwhite” Teatru Derevo założonego przez Antona Adasinsky’ego. Przedstawienia grupy, prezentowane na wszystkich kontynentach, należą dziś do klasyki współczesnego teatru eksperymentalnego. Derevo wypracowało własny, ekstrawagancki styl narracji, pełen zaskakujących konceptów, fabularnej dezynwoltury, nieustannego balansowania między skrajnościami, wreszcie zdumiewającego swą perfekcją, oryginalnego aktorstwa.

Teatr Akhe to z kolei bez wątpienia jedna z najważniejszych grup teatralnych z Rosji, znana i doceniona nie tylko w kraju, ale też na scenach całego świata, uznawana za jednego z reformatorów współczesnego teatru. Spektakle Akhe są umiejętnym i błyskotliwym mariażem happeningu, sztuk plastycznych, instalacji, wideoartu i fotografii. Gobo. Digital Glossary to swoisty zestaw instalacji i mini-performance’ów, historii opowiadanych różnymi technikami i formami, ironicznie pokazujących postać „nieistniejącego bohatera współczesności", jednocześnie naiwnego i zranionego, patetycznego i zdesperowanego, sentymentalnego i nierozważnego. Z kolei premierowy spektakl Enter Face Lab, koprodukcja Avant Art i Teatu Akhe, to opowieść o twarzy, laboratorium odkrywające przed nami wszelkie funkcje i tajemnice jednej z najważniejszych części ludzkiego ciała, która stanowi wyjście do jakiejkolwiek komunikacji.

We Wrocławiu zobaczymy też Sakhar Teatru Praktika – spektakl muzyczny, w którym Iwan Wyrypajew występuje aż w trzech rolach – autora tekstów, reżysera i aktora. W przedstawieniu oryginalne teksty Wyrypajewa w towarzystwie elektroakustycznej muzyki Cazimira Liskego zestawione zostaną ze znanymi popowymi hitami w nowatorskich, świeżych i zaskakujących aranżacjach, które nadadzą tym utworom zupełnie nowy sens.

PERFORMING ARTS

Szósta edycja Avant Art to także wybitna sztuka performatywna. Zobaczymy m.in. „Glassed“ Yanna Marussich. To performance polegający na stopniowym unoszeniu i opuszczaniu szklanego klosza w formie sześcianu, we wnętrzu którego twki człowiek, odwołuje się do idei Ecce Homo. Ukazuje mężczyznę bez głowy, jakby przed momentem kawałki szkła lub elżbietański kołnierz wokół szyi nieszczęśnika dokonały bezwzględnej dekapitacji. To opowieść o momencie strachu. Ból odczuć może również widz. Urodzony w 1966 roku Yann Marussich jest twórcą ponad trzydziestu performance’ów, dyrektorem programowym specjalizującym się w tańcu współczesnym w Théâtre de l’Usine w Genewie i założycielem ADC Studio Genewa. W 2008 roku został laureatem prestiżowej nagrody Ars Electronica w kategorii sztuk hybrydowych. W swoich performance’ach wciela się w postać fakira, którego ciało i umysł są przeciwstawione przeróżnym ekstremalnym, wypełnionych przemocą i skrajnościami sytuacjom. Czasami jego głowa zamknięta jest w pojemniku z rozbitym szkłem, na jego szyi zawieszona jest zaciśnięta sznurowa pętla, a ciało zostaje wydane na pastwę żywych mrówek czy węży lub też kłute metalowymi gwoździami. Autorem i wykonawcą na żywo ścieżki dźwiękowej towarzyszącej Glassed jest Arturo Corrales – pochodzący z Salwadoru kompozytor, dyrygent, instrumentalista i wykładowca akademicki.

To nie koniec projektów szwajcarskich. We Wrocławiu wystąpi również Sebastian Kurth - współzałożyciel OpenCompany, inicjatywy łączącej taniec współczesny z techniką stepowania. Jego solowe realizacje łączą w sobie cechy tańca, performance i instalacji galeryjnej. „Charta Corpori: remeasured” bazuje na analizie i obserwacji ludzkiego ciała. Ciała, jak narzędzia, określają przestrzeń i kreują krajobraz, w którym poruszają się performerzy. Taniec określa granice wszelkiego ruchu jako podstawy wszystkiego i jako najprostszej ludzkiej formy ekspresji. Towarzysząca artystom muzyka projektu Pan Sonic pełni tu funkcję tkanki łącznej, która zespala przestrzeń performansu z publicznością, pogłębiając doznania widzów.

Performans „frictionmakesfrictionmakers” to z kolei twórczy dialog czterech artystów z trzech różnych krajów. Opiera się nie tylko na fuzji kulturowej, ale także na połączeniu różnych dziedzin sztuki i sposobów jej kreowania, bo do spotkania dochodzi pomiędzy dwójką tancerzy – performatorów i dwójką artystów wizualnych. Miesiąc wspólnej pracy i wymiany doświadczeń zostanie uwieńczony przedstawieniem w ramach Avant Art Festiwalu 2013.

W ramach 6.edycji Avant Art Festival usłyszymy też perełki rosyjskiej sceny muzycznej, w tym garażowe granie Sonic Death, elektro-folk Moa Pillar, kultowy Messer Chups i Benzo – twórcę „mediaplay”. W Muzeum Współczesnym zobaczymy wystawę „Gestykulacja”, a w Kinie Nowe Horyzonty 2. Avant Art Film – przegląd filmów o muzyce i sztuce, nie tylko rosyjskiej. Odbędzie się również trzydniowa debata połączona z prezentacją Platformy Spece for Culute oraz cykl polsko-rosyjskich warsztatów komiksowych pod szyldem Ukryty gaWROn.

Więcej informacji na stronach:

http://avantart.pl/

Bilety do kupienia na http://www.biletin.pl/pl/event,show,1673,avant-art-festival-2013.html , w Imparcie oraz na http://www.ticketpro.pl/jnp/wyszukiwanie/index$867.html?segments=all&translateUrl=0&prefixQuery=1&queryANDWords=avant+art+festival&x=88&y=20&queryField=&category=®ion=&eventFrom=&eventTo=


Avant Art Festival
/space for culture/
6. edycja - Rosja
4-13 października 2013, Wrocł.


http://avantart.pl/

https://www.facebook.com/AvantArtFestival
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?