facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdaniaAutor: Neil Daniels
Tytuł: AC/DC. Wczesne lata z Bonem Scottem.
Okładka: twarda
Liczba stron: 198
ISBN - 978- 83- 63885- 25 - 0
Wydawnictwo: Anakonda.


Na biografie AC/DC czekałem z dużą niecierpliwością. Neil Daniels napisał już bardzo udaną publikację o wczesnych latach działalności Metalliki. Tym razem w nasze ręce trafia książka dokumentująca okres w historii AC/DC, kiedy to frontmanem był nieodżałowany Bon Scott. Już sam wstęp, autorstwa gitarzysty Uriah Heep, daje nam wyobrażenie jak wielkim fenomenem jest ten australijski kwintet.

Początki działalności AC/DC sięgają już 1973 roku – wówczas dopiero krystalizował się klasyczny skład grupy. Czy ktoś jeszcze pamięta, że pierwszym wokalistą australijskiej legendy power rock 'n' rolla był Dave Evans? Wraz z nim został nagrany pierwszy duży przebój AC /DC – ''Can I sit next to you girl''? Okazało się jednak, że Dave nie pasował do końca do pozostałych muzyków – szybko został zastąpiony charyzmatycznym Bonem Scottem. Wówczas nastąpił przełom w historii AC/DC – pierwsze dwie płyty i przeniesienie działalności do Anglii.

Neil Daniels szczegółowo i rzetelnie opisuje losy zespołu skupiając się, przede wszystkim, na muzyce. Każdy album australijczyków zostaje poddany gruntownej i pogłębionej analizie. Nie ma tu miejsce na zasypywanie czytelników ''suchymi faktami''. Autor książki przytacza opinie krytyków, przyjaciół zespołu i wielu artystów rockowych takich jak między innymi : Mick Box z Uriah Heep, Ritchie Blackmore (Deep Purple), Brain Tatler (Diamond Head), Doro Pesch. Bardzo cenne są wypowiedzi samych muzyków AC/DC, które bardzo trafnie oddają istotę ich działalności twórczej:

''AC/DC gra zasadniczo to samo, co Chuck Berry. Little Richard, Jerry Lee Lewis – to prośba stworzenia atmosfery ekscytacji i uchwycenia chwili.'' (Malcolm Young).

Ksiażka jest napisana w prosty, przystępny sposób, a sam Neil Daniels wykazuje się bogatą wiedzą muzyczną i znajomością historii grupy. Nie skupia się na opisywaniu ekscesów i skandali obyczajowych – na pierwszym miejscu zawsze jest muzyka. Dowiadujemy się, że AC/DC był na początku zespołem niedocenianym oraz ignorowanym przez prasę muzyczną. Dopiero sukces ostatniej płyty, nagranej z Bonem Scottem, przykonał wszystkich niedowiarków. Neil Daniels pisze też o kulisach powstania ''Back in black'' – pierwszego albumu nagranego w hołdzie zmarłemu Bonowi Scottowi. Autor opowiada też o dalszych losach AC/DC aż do momentu wydania ostatniego, jak dotąd, krążka ''Black Ice''. Pomimo spadku formy w latach 80-tych ekipa braci Youngów cały czas była wielką atrakcją koncertową.

Ponadto w książce zamieszczona została wybrana dyskografia, wykaz wszystkich teledysków, najważniejszych tras koncertowych oraz listę przełomowych wydarzeń w długiej historii grupy. Nie zabralo też wielu unikatowych zdjęć, które bardzo dobrze dokumentują okres współpracy z Bonem Scottem. Publikacja Neila Danielsa powinna zainteresować nie tylko zagorzałych fańow zespołu, ale również wszystkich koneserów klasycznego hard rocka. W końcu w tym roku AC/DC obchodzi 40 rocznicę istnienia!

Wydawnictow: Anakonda - https://www.facebook.com/WydawnictwoAnakonda?ref=ts&fref=ts
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?