facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Gdy tylko dowiedziałem się, że nareszcie ukaże się polskojęzyczna wersja słynnej ksiażki ''To live is to die'' Joela McIvera, to byłem bardzo podekscytowany. ''Żyć znaczy umrzeć. Cliff Burton – Historia życia legendarnego basisty zespołu Metallica'', to wyjątkowa pozycja, która rzuca nowe światło na burzliwe dzieje pionierów thrash metalu. Książka ta daje nam pełny obraz tego, jak ważną postacią dla Metalliki był Cliff Burton.Ten muzyk nie był jedynie basistą kapeli metalowej – był, przede wszystkim, wspaniałym i uzdolnionym muzykiem, współautorem klasycznych nagrań Metalliki. Joel McIver ukazuję dzieje życia tego nie samowitego basisty, jego sukcesy, a także tragiczny koniec. Cliff zawsze mógł liczyć na swoją rodzinę, która pomagała mu w realizacji jego artystycznych marzeń. Autor książki prowadzi żywą narrację często oodając głos tym, którzy znali i byli najbliżej Burtona. O tym jaki był dowiadujemy się, przede wszystkim, z wypowiedzi kolegów z Metalliki (autorem przedmowy jest sam Kirk Hammett), jego dziewczyny, przyjaciół i zajomych z biznesu muzycznego. Wszyscy potwierdzają unikatowość, bezpośredniość oraz wielką muzyczną pasję Burtona.

Muzyk wielokrotnie mówił, że nie chce być nazywany gwiazdą rocka. Zawsze miał czas na rozmowę z fanami oraz prasą muzyczną. Basista, od samego początku, miał własny styl – ubrany w dzwony, jeansowa kurtkę, wygrywał na koncertach niesamowite dźwięki, dołączając do tego obłędny headbanging. Cliff nie przejmował się krytycznymi uwagami oraz tym, jak jest postrzegany przez innych. Zawsze był sobą i pozostawał wierny swoim ideałom. Pierwsze sukcesy odniósł grając w zespole Trauma – właśnie na jednym z koncertów tej grupy wybrali się Lars i James. Gra Cliffa i jego sceniczne zachowanie wywarły na młodych metalowcach ogromne wrażenie. Liderom Metalliki tak bardzo zależało na tym, aby zwerbować Burtona, że nawet zgodzili się zmienić miejsce zamieszkania.

Z książki wynika, że Cliff miał wyjątkową pozycję w zespole. Niestety, nie udało się to jego następcy – Jasonowi Newstedowi. Najbardziej przejmująca jest historia tragicznego wypadku, który miał miejsce w drodze na koncerty w Szwecji. Pomimo ustalenia dokładnych przyczyn tego wydarzenia, w świadomości Larsa, Jamesa, Kirka i fanów pozostał zawód i niedowierzanie po usłyszeniu wyroku na kierowcę autokaru. Śmierć Cliffa odcisnęła duże piętno nie tylko na pozostałych muzykach Metalliki, ale i na całym świecie metalu.

W jakim kierunku poszedłby zespół, gdyby Burton nadal żył? Czy znane i cenione płyty ''...And justice for all'' oraz ''Czarny album'' brzmiałyby tak samo? Wszystkie te refleksje i pytania są zawarte w rozdziałach ''Pokłosie'' i ''Dziedzictwo Cliffa''. Oczywiście w publikacji McIvera nie mogło zabraknąć unikatowych fotografii ukazujących Burtona nie tylko na scenie, ale i też prywatnie. Ta pasjonująca, świetnie napisana książka, to rodzaj hołdu złożonego wyjatkowej postaci w świecie heavy metalu. ''Żyć znaczy umrzeć'' to pozycja obowiążkowa dla fanów Metalliki i wszystkich sympatyków cieżkich odmian rocka.

''Clif Burton. Żyć znaczy umrzeć
HISTORIA ŻYCIA LEGENDARNEGO BASISTY ZESPOŁU METALLICA.''
''To Live Is To Die. The life and death of Metallica's Cliff Burton''

Autor:  Joel McIver
Tłumaczenie: Jarosław Rybski
Język oryginału: angielski
Wydawnictwo: SQN
Liczba stron:  288 + wkładka zdjęciowa
Data wydania: 6 listopada 2013
ISBN: 978-83-7924-105-7.
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?