facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Najciekawsi artyści polskiej muzyki elektronicznej wystąpią w Firleju już 1 lutego. Zagrają: Kucharczyk, Micromelancolié, Paweł Kulczyński, Lutto Lento, Souvenir de Tanger, Zamilska, Nic Znanego, DJ Ubunoir i Życia Żółć.



Canti Illuminati Festival jest naturalną kontynuacją cyklu autorskich audycji w legendarnym radio*sitka oraz bloga o tej samej nazwie. Krótkie w formie, lecz esencjonalne działania sceniczne mają pokazać to, co niecodzienne i zagadkowe we współczesnej muzyce i sztuce dźwięku, a nade wszystko zachęcić do własnych poszukiwań w każdej z ról: słuchacza, kompozytora i wykonawcy.

Pierwsza edycja festiwalu to przegląd najciekawszych zjawisk w polskiej muzyce elektronicznej. W Firleju zaprezentują się zarówno uznani już twórcy, skupieni wokół oficyn BDTA, Bocian, Mik.Musik, Monotype, Sangoplasmo, jak i artyści dopiero debiutujący.
 
Wojciech Kucharczyk - Niepokorny muzyk, podróżnik i dizajner. Działa aktywnie od wielu lat, efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych rzeczy. Znany jest w Polsce i w dalekich stronach. Mieszka w Skoczowie. Od 1995 roku prowadzi wydawnictwo Mik.Musik. Zespoły i projekty w których uczestniczy lub uczestniczył to: The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir. Szykuje nowe, a od początku 2013 występuje solo pod własnym nazwiskiem.



Micromelancolié - Projekt Roberta Skrzyńskiego, który z pomocą mikrosampli, dźwięków znalezionych, nagrań terenowych oraz sprzężeń zwrotnych, buduje repetytywne struktury mieszczące się w ramach estetyki usterki. Nagrania Micromelancolié ukazały się nakładem takich wytwórni jak BDTA, Already Dead Tapes, Aurora Borealis, Quasi Pop czy Twice Removed.



Paweł Kulczyński - Paweł Kulczyński to prawdziwe imię i nazwisko artysty znanego także jako Wilhelm Bras. W takim braku jakiegokolwiek ukrycia prezentuje swoje najtrudniejsze pomysły muzyczne i koncepcyjne. Słynie z solidności i precyzji wykonania. Realizuje także soniczne rzeźby, instalacje oraz działania typu site-specific.



Lutto Lento - czyli Lubomir Grzelak - założyciel Sangoplasmo Records (jednej z najbardziej cenionych wytwórni muzyki eksperymentalnej w Polsce), artysta dźwiękowy, muzyk i DJ. W swojej twórczości posługuje się głównie kolażami dźwiękowymi i nagraniami terenowymi, osiągając stany błogości za pomocą rekontekstualizacji. Związany również z cyklem klubowych eventów Hydro Ghetto.



Souvenir de Tanger - to projekt dla znudzonych Europejczyków. Pocztówka dźwiękowa wysłana z wojny domowej na Bliskim Wschodzie. W tle wirujący Derwisze, stada owiec i perwersje Hassana I Sabbaha. Vatican Shadow bez grzywki, majaki i zwidy. Wszystko na żywo, gęsto od sampli, że aż Ableton się zawiesza.



Zamilska - Muzyk, animator. Jej eksperymentalną twórczość cechuje niezwykła rozpiętość gatunkowa. Dźwięki krążące pomiędzy połamaną elektroniką, glitchem czy orientalnymi nutami. Przez długi okres związana była z Fundacją Kultury Audiowizualnej STREFA SZAREJ w Cieszynie, gdzie koordynowała liczne projekty i koncerty. Obecnie mieszka i pracuje w Katowicach. Zajmuje się także produkcją muzyki do animacji i filmów krótkometrażowych.



Nic Znanego - Sceniczny alias Jędrka Jendrośki - znanego z bycia założycielem i redaktorem naczelnym Lineout.pl, połową didżejskiego składu Pvre Gold, jedną trzecią ekipy promotorskiej Loud&Clear (dzięki nim można było zobaczyć w Polsce m.in. Madteo i Violetshaped) oraz jedną trzecią audycji Purpurowe Rejsy w Radiu Luz. Sentymentalne, śmiałe i ryzykownie awanturnicze dźwięki.



DJ Ubunoir - Od siedmiu lat w swojej audycji Istota Ssąca (radio*sitka/microwave.fm) konsekwentnie promuje dziwaczno-prześmiewczą stronę elektroniki, wrzucając do jednego worka: surowe 8-bitowe plumkanie, dźwięki zhackowanych zabawek, śmiesznie brzmiące wobble, brejkorowo zdekonstruowane pop-motywy, urokliwe moogowe miniatury, plądrofoniczne wycinanki, piosenki zapomnianych outsiderów, sample z winylowych bajek i jeszcze wiele innych rzeczy.



Życia Żółć - Polsko-portugalski projekt "Życia Żółć" nie wytycza sobie barier poza tymi technicznymi. Jest więc laptop odpowiedzialny za część wizualną, manipulację obrazem wideo w czasie rzeczywistym, jest skromne instrumentarium, na które składają się efekty gitarowe, instrumenty o skromnych środkach artykulacji oraz mikrofon, który poza warstwą stricte dźwiękową wprowadza w improwizację dźwiękiem i obrazem element stały - treść. To przekaz słowny wytycza kierunek, dalej stawiamy na interakcję pomiędzy dźwiękiem, obrazem i treścią. Trzymając się przy tym założenia, że jeżeli treści nie udaje się wykluć z formy, to trzeba jej pozwolić wpłynąć na nią, kiedy pojawi się nieproszona. Tak powstało debiutanckie "Santos o Caralho", prezentowane jak dotąd jedynie na efemerycznym festiwalu PRAGA w portugalskiej miejscowości Figuera Da Foz.



Więcej informacji o koncercie:

http://firlej.wroc.pl/program/2014,02,411.html

https://www.facebook.com/Firlej.Club
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?