facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

22 marca, w Lublinie, wystąpi Natalia Niemen w ramach artystycznego projektu ''Niemen mniej znany.'' Wokalista będzia chciała w ten sposób przybliżyć szerszej publiczności twórczość swojego taty, tę mniej znaną, mniej rozpowszechnioną. Są to utwory, które powstawały na przestrzeni lat i znalazły się chociażby na takich albumach jak „Terra Deflorata” czy „Spodchmurykapelusza”. Rok 2014 to dziesiąta rocznica śmierci Czesława Niemena.



Program koncertowy, to również prawdopodobnie pierwsza próba przełożenia tych wybitnych kompozycji i aranżacji na język zespołu instrumentalistów, który utworzyła Natalia. Od lat 80. Czesław Niemen był bowiem samowystarczalnym multiinstrumentalistą, a do tworzenia i wykonywania swojej muzyki zatrudnił, jak sam ją nazwał - robotestrę, czyli zaawansowaną, cyfrowo-analogową „machinerię” instrumentów.

Jak mówi sama Natalia: ''Stanowiło to pewną trudność. Wszak dojrzałą twórczość Czesława Niemena cechuje wielozłożoność faktury kompozycji i aranżacji, ale też zastosowanie nietypowego instrumentarium. Tzw. robotestra, jak ojciec nazywał swoją muzyczną machinę, czyli zestaw instrumentów elektronicznych, robiła za zespół daleko wykraczający poza tradycyjny skład rozrywkowy. Owe kompozycje różnią się od siebie strukturą. Niektóre były dość proste do odczytania i zinterpretowania. Praca nad innymi zajęła nam dużo więcej czasu. Dlatego śmiało mogę podsumować, iż największą trudność stanowiły dla nas kwestie wyłuskania kluczowych linii melodycznych i kontrapunktów oraz przełożenie ich na "żywe" brzmienia, a także zwyczajne "wbicie" sobie do palców i głów nieoczywistości i zmienności form kompozycji trudniejszych.''

foto: Mateusz Otremba


Podczas koncertu nie zabraknie również kilku największych „hitów” Czesława Niemena takich jak „Jednego serca” czy „ Dziwny jest ten świat”. Szczególnie ostatnia piosenka zapadła w pamięć po porywającym wykonaniu przez Natalię podczas festiwalu w Opolu 2013. A czy dla Natalii Niemen nadal „dziwny jest ten
świat”?

''O tak... I to coraz bardziej. Z wiekiem wyraźniej widzę tragiczny rozdźwięk pomiędzy rzeczywistością mnie otaczającą, a wewnętrzną dziecięcą wiarą w dobro. Z jednej strony zdaję sobie sprawę z brudu tego łez padołu, lecz z drugiej niemal codziennie dziwię się ludzkiej głupocie, wyrafinowaniu i zdolności do czynów nie mieszczących mi się w głowie.'' – odpowiada wokalistka.

foto: Mateusz Otremba


Natalii Niemen (śpiew, altówka) towarzyszyć będzie zespół w składzie: Piotr Baron – saksofon, Tomasz Kałwak - instr. klawiszowe, Adam Szewczyk – gitara, Wojtek Gąsior – bas, Irek Głyk – perkusja.

foto: Mateusz Otremba


Lubelski koncert Natalii Niemen odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15) o godz. 19:00, w dn. 22marca 2014 r. (sobota). Bilety na wydarzenie – w cenie 60, 70 i 80 zł - można nabyć w Internecie na ticketpro.pl (także w punktach stacjonarnych: empik, media markt, saturn i in.) i bilet24.pl oraz w kasie Kulturomaniaka (Centrum Handlowe E. Leclerc, ul. T. Zana 19, tel. 81 446 31 07).
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?