facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdaniaAutor: Peter Hook
Tytuł: Joy Division od środka. Nieznane przyjemności
Wydawnictwo: Bukowy Las
Format: 150 x 235 mm
Liczba stron: 392 + 16 wkładka
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-63431-60-0.


Joy Divison – zespół legenda, który intrygował nie tylko swoją muzyką, ale też roztoczoną wokół niej aurą tajemniczości. O tym, jak trudna i złożona była historia grupy, dowiadujemy się z pierwszej ręki – od basisty Peter'a Hooka. ''Joy Division od środka Nieznane przyjemności'' to swego rodzaju próba analizy fenomenu, jakim był zespół.

Jak napisał na samym początku Peter Hook: ''W tej książce jest prawda, cała prawda i tylko prawda... tak ją zapamiętałem.'' Joy Division w dojrzałym okresie swej działalności był jednym z głównych przedstawicieli sceny alternatywnej. Trzeba przyznać, że autor książki ma świetną pamięć – świadczą o tym drobiazgowe opisy niemal każdego wydarzenia z historii grupy. Znajdziemu tu, przede wszystkim, szczegółowe opisy poszczególnych koncertów, rekacje publiczności, relacje z prób i sesji nagraniowych, a także opinie fanów i krytyków muzycznych. Co ciekawe są też pasjonujące relacje z bijatyk, które były nieodłącznym elementem niemal każdego występu Joy Division. Peter pisze w tak sugestywny sposób, że często odnosiłem wrażenie, że sam byłem naocznym świadkiem wszystkich tych zdarzeń. Części narracyjne przeplatają się z przytaczanymi dialogami, co niewątpliwie dodaje lekturze smaku.

Czemu zespół budził tak skrajne emocje? Zapewne dzięki kontrowersyjnej nazwie i okładce płytki ''An ideal for living.'' Zespołowi szybko przyklejono etykietkę – naziści. Oczywiście był to jedynie jeden z wielu sposobów na zwrócenie na siebie uwagi. Sporo miejsca Peter poświęca Ianowi Curtisowi. Jego problemy osobiste i zdiagnozowana choroba odcisnęły wyraźne piętno na działalności artystycznej zespołu. To jednak nie był dokładnie ten Ian, którego znamy z filmu ''Control.'' Peter wyraźnie podkreśla, że Curtis potrafił być beztroski i zabawny. W książce zostaje ujawnionych wiele faktów, które rzucają nowe światło na skomplikowane życie frontmana Joy Divison. Pada nawet stwierdzenie, że Ian doskonale potrafił odgrywać różne role, aby nie ujawniać całej prawdy o swej osobowości.

Najbardziej poruszają te fragmenty ksiażki, w których Peter, w niezwykle szczery sposób, opisuje bezradność wobec choroby przyjaciela z zespołu. Autor urozmaica swą opowieść różnymi anegdotami, które dają nam dobre pojęcie o czasach, w których przyszło działać Joy Division. Muzycy na początku musieli bardzo ciężko pracować na swój sukces i sami zabiegać o organizację koncertów. Ciekawe są opisy stosunków, które panowały pomiędzy Joy Division a innymi zespołami, takimi jak na przykład: Buzzcocks, The Cure, The Stranglers. Opowieść Petera zostaje uzupełniona o kalendaria zawierające dokładny wykaz wszystkich najważniejszych zdarzeń z historii grupy.

Książka zawiera też dwa specjalne rozdziały, w których autor analizuje proces powstania ''Unknown pleasures'' i ''Closer.'' Hook pisze też o wielu innych kompozycjach, które potem trafiły na albumy ''Still'' i ''Substance.'' Możemy się również dowiedzieć, jak Joy Division stowrzył swoje charakterystyczne brzmienie. Peter nie zapomina o wielu ważnych osobach ze świata muzyki, bez których kariera Joy Division nie nabrałaby rozpędu. Opowieść uzupełnaiją unikatowe zdjęcia. Książka jest świadectwem na to, że twórczość zespołu cały czas oddziałuje na kolejne pokolenia muzyków.

BUKOWY LAS
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?