facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdaniaAutor: Leon Hendrix, Adam Mitchell
Tytuł: Jimi Hendrix. Oczami brata
Data wydania: 19 marca 2014
Format: 150x215
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-7924-129-3
Wydawnictwo: SQN


''Mars i Wenus byli kiedyś kochankami. A teraz kręcimy się dookoła tylko na jednej planecie. To znaczy gdzieś tam daelko. Są miejsca i galaktyki tak odległe, że nikt nie wie, że w ogóle istnieją.'' Kto by pomyślał, że takie słowa padły z ust młodego Hendrixa? Od samego początku muzyka miała dla niego wymiar niemal kosmiczny. Przekonamy się o tym, czytając książkę ''Jimi Hendrix. Oczami brata'' autorstwa Leona Hendrixa i Adama Mitchella.

Życie przyszłego giganta gitary nie było bynajmniej usłane różami. Jimi wychowywał się wraz z Leonem w bardzo trudnych warunkach. Ojciec szybko rozwiódł się z żoną i topił swoje smutki w alkoholu. Mały Jimi szukał ucieczki od szarej i ponurej rzeczywistości, oglądając swój ulubiony serial ''Flash Gordon''. Stamtąd wział swoje nowe imię – kazał nazywać się tak jak główny bohater komiksu - Buster. Jim uwierzył w to, że jest obdarzony wielką, nadprzyrodozną mocą. Nieraz ratował z opresji młodszego brata, Leona, niczym prawdziwy superbohater.

Cała książka rozpoczyna się od opisu wydarzenia, które wstrząsneło nie tylko Leonem, ale i całym światem muzyki. 18 września 1970 roku umiera Jimi Hendrix. Jago brat dowiaduje się o tym odsiadując wyrok w więzieniu. Leon, w niezwykle szczery i poruszający sposób, opisuje hsitorię swego życia u boku sławnego Jima. Obserwuje jego pierwsze muzyczne poczynania, ogląda koncerty, poznaje ważne osobistości ze świata show biznesu. Ujawnia wiele faktów z życia Jimiego, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Czy wiedzieliście o tym, że pierwsza gitara Hendrixa została znaleziona na śmietniku i miała tylko jedną strunę? Ojciec nigdy nie zaakceptował muzycznej pasji syna.

Leon opowiada o wrażeniach jakie mu towarzyszyły gdy pierwszy raz słuchał tak klasycznych nagrań brata jak: ''Hey Joe'', kosmiczny ''Third from the sun'', autobiograficzny ''The Wind cries Mary.'' Słynny ''Purple Haze'', zdaniem Leona, wcale nie miał nic wspólnego z narkotykami:

''Odbieram go jako próbę podsumowania związku Bustera z Bogiem oraz wyrażania jego ogólnych uczuć na temat religii. Zwrot ''kiss the sky'', ''całować niebo'', stanowił odniesienie do modlitwy i nawiązywania kontaktu z królestwem duchowym.''

Leon od samego początku popadał w konflikt z prawem. Kradzieże, handel narkotykami, liczne uzależnienia. Gdy podróżował ze sławnym bratem jeszcze bardziej zatracił się w narkotykowym i alkoholowym nałogu. Najbardziej poruszył mnie fragmentem książki, w którym Leon doznaje czegoś na kształt olśnienia i postanawia resztę swego życia poświęcić grze na gitarze.

''Jimi Hendrix. Oczami brata'' to intrygującą i wciągająca książka, którą czyta sie jak powieść przygodową. Nie jest to typowa, nudna biografia, z masą suchych dat i faktów. Dzięki tej lekturze poznamy również zwariowaną atmosferę złotego okresu ''dzieci kwiatów''. Wspomnienia Leona Hendrixa są niezwyklce cenne i pozwalają nam lepiej zrozumieć istotę geniuszu Jimiego.

wydawnictwo SQN: http://www.wsqn.pl/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?