facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Pod tajemniczą nazwą CO.IN. kryje się siedmioro artystów, którzy nagrali niezwyle interesującą i ambitną płytę ''Homo Ovis''. Uwagę przyciąga już sama okładka, autorstwa Steve'a Shanksa, z tytułowymi ''ludzkimi owcami''. Niemniej intrygująca jest sama muzyka – nieszablonowa, pozornie chaotyczna, wymagająca od słuchacza wiele uwagi. Nu metal? Art rock? Industrial? Wszystko to, a nawet znacznie więcej, znajdziecie na tym albumie. Nota bene materiał na ten krążek powstawał na przestrzeni kilku lat.



Wrażenie zrobiło na mnie już mocne otwarcie w postaci masywnego ''Quarterpounder with cheese''. A tak przy okazji – kto wie z jakiego filmu pochodzi cytowane w tytule nagrania powiedzonko? Sepulturowe riffy, wszechobecne elektroniczne beaty i ekspresywny śpiew tworzą razem piorunującą mieszankę. Ważną rolę spełniają też unikatowe i dość rzadko spotykane w tego typu muzyce instrumenty takie jak: saksofon, skrzypce, fortepian - słychać je, między innymi, w ''Two completely unrelated things.'' Mroczny jazz rock połączony z alternatywnym metalem? Dla CO.IN. nie ma żadnych stylistycznych barier.

Jednym z moich ulubionych utworów na płycie jest ''No one's shuffle'' – dość nerwowy, pełen wewnętrznego napięcia. Słychać to szczególnie w zróżnicowanych partiach woklanych i zwariowanej grze saksofonu(!). Z kolei ''Another hour spent with Lola'' to modelowy przykład muzycznego ADHD. Miłe dla ucha melodie sąsiadują z death core'wym czadem. Na koniec świetnie zaaranżowane chóralne partie wokalne. Czegoś takiego nie powstydziłby się pewnie sam Serj Tankian.

''Mangala sutta'' - dziwaczna i hipnotyczna kompozycja zaśpiewana w bliżej mi nie znanym języku (mikstura rosyjskiego i niemieckiego?). Utwór ma orientalny posmak także dzięki grze skrzypiec i fortepianu. ''Songs that make you happy'' wbrew tytułowi, nie nastraja zbyt optymistycznie. Spokojna, jak na CO.IN. , melancholijna ballada.

Dla kontrastu ''Kawałek o łamaniu rąk'' to bardzo rytmiczna kompozycja o dość przebojowym charakterze. Kontrolowany, dźwiękowy chaos powraca w ''Sheeple'', który jest zbudowany na spokojnym i melodyjnym motywie. Chcecie jazzowej awangardy rodem z Warszawskiej Jesieni? Dostaniecie ją w niespełna trzy minutowej miniaturze ''101120''. Mocnym muzycznym akcentem na zakończenie płyty jest utwór ''Lethe.'' Niepokojący nastrój, apokaliptyczne riffy gitar, nawiedzony śpiew i mroczne deklamacje...

Dla wielu słuchaczy ''Homo ovis'' może być trudną w odbiorze płytą. Zespół zawiesił ''muzyczną poprzeczkę'' bardzo wysoko. Niemniej jednak warto poświęcić temu albumowi więcej czasu, aby w pełni odkryć jego wartość artystyczną. Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy szukają w muzyce czegoś zwariowanego, niebanalnego i niejednoznacznego.
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?