facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Serdecznie zapraszamy na oficjalne otwarcie Spichlerza Polskiego Rocka. Odbędzie się to już 17 lipca w Jarocinie. Spichlerz to nie izba pamięci, ale żywy magazyn muzyki, multimedialne muzeum polskiego rocka, miejsca gromadzenia, badania i udostępniania zbiorów z nim związanych. Dlatego już na początku swej działalności zaprasza na niezwykły koncert.



Specjalny koncert, z okazji otwarcia Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie 17 lipca, zagra jarociński zespół Dzieci Jarocina. Wystąpią z nimi artyści, którzy sami siebie nazywają także Dziećmi Jarocina: Piotr Banach (Dum Dum, Kolaboranci, Hey, Indios Bravos), Muniek Staszczyk (Opozycja, T. Love Alternative, T.Love), Tomasz Budzyński (Siekiera, Armia, 2 Tm2,3) oraz Sebastian Riedel. Tomasz Budzyński zaprezentuje także projekt specjalny "Stacja Jarocin", na który złożą się piosenki jego zespołów, jak i artystów, których spotkał w Jarocinie dokładnie 30 lat temu, kiedy debiutował z Siekierą.

Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie to projekt realizowany przez Muzeum Regionalne w Jarocinie. Jest on współfinansowany przez gminę Jarocin, Unię Europejską, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz powiat jarociński. jska, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz powiat jarociński. W przeddzień festiwalu, w dniu otwarcia Spichlerza Polskiego Rocka - 17 lipca na dziedzińcu za budynkiem spichlerza odbędzie się wieczorny koncert otwarcia. Wystąpią zespół Thataz, czyli tatusiowie dzieci z tego samego przedszkola w Poznaniu grający m. in. utwory, które były wykonywane podczas festiwalu w Jarocinie.

Po Thataz przyjdzie czas nie niezwykły koncert Dzieci Jarocina, czyli Orkiestry Reprezentacyjnej Spichlerza Polskiego Rocka. Dołączą do nich specjalni goście: Piotr Banach (Dum Dum, Kolaboranci, Hey, Indios Bravos), Tomasz Budzyński (Siekiera, Armia, 2 Tm 2,3), Muniek Staszczyk (Opozycja, T. Love) oraz Sebastian Riedel, syn debiutującego w 1980 r. w Jarocinie Ryszarda Riedla. Będzie to podróż przez cztery dekady - od 1970 r. (pierwsze Wielkopolskie Rytmy Młodych) aż do ostatnich edycji festiwalu. Tomasz Budzyński wystąpi też ze specjalnym projektem - „Stacja Jarocin”. Zagra dokładnie 30 lat po jarocińskim sukcesie Siekiery, zespołu bezkompromisowego, który w 1984 r. zszokował publiczność, dziennikarzy, a koncert stał się jednym z najważniejszych w historii polskiego punk rocka.

Budzyński wykona jego fragmenty. Będzie to jednak wydarzenie niepowtarzalne, bowiem Tomasz Budzyński z zespołem zagra przede wszystkim utwory artystów, których spotkał w Jarocinie '84, a ich twórczość stylistycznie odbiegała od tego co na scenie prezentowała Siekiera. Publiczność usłyszy więc piosenki Variete, Rendez-Vous, Izraeala, RAP, Mikrofony Kaniony, Lecha Janerki. Całość poprowadzi Walter Chełstowski, współorganizator "Jarocina" w latach 1980-1986.



Projekt Spichlerz Polskiego Rocka jest wspólnym prezentem dla Spichlerza od Stowarzyszeń: Towarzystwo Muzyczne w Jarocinie im. Alfonsa Kowalskiego i Jarocin XXI. Mecenasami projektu są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gmina Jarocin, Powiat Jarociński i Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Nazwa Spichlerz Polskiego Rocka oprócz oczywistego odniesienia do pierwotniej funkcji budynku, ma też znaczenie metaforyczne. Miejsce to ma gromadzić, przechowywać i udostępniać wszelkiego rodzaju dokumenty ilustrujące historię polskiej sceny rockowej. Sfery pozornie niepoważnej, jednak powoli – miejmy nadzieję, również dzięki Spichlerzowi – stającej się ważną częścią naszego narodowego dziedzictwa.

Poza koncertami odbędzie się także specjalna Ekspozycja. Autorami scenariusza wystawy, a zarazem jej kuratorami są Robert Jarosz i Leszek Gnoiński - badacze kultury niezależnej, autorzy wielu publikacji z tej dziedziny. W ponad 50-letniej historii rock&rolla w Polsce wyodrębnili po raz pierwszy kilkanaście obszarów tematycznych, wokół których rozwijała się krajowa scena rockowa. Podział ten stał się fundamentem ekspozycji. Big Beat, rock kobiet, punk rock, Trójmiejska Scena Alternatywna to tylko niektóre zagadnienia obecne na wystawie. Szczególne miejsce zajmuje w Spichlerzu historia festiwali muzycznych w Jarocinie. Legenda Festiwalu Muzyki Rockowej rozpoczęła się na początku lat 70. od Wielkopolskich Rytmów Młodych, które z czasem ewaluowały, stając się w latach 80. najważniejszym wydarzeniem muzycznym za żelazną kurtyną. Od tamtego czasu Jarocin stał się stolicą polskiego rocka.



Na potrzeby wystawy powstał cykl filmów dokumentalnych prezentujących historię muzyki rockowej w Polsce lat 80., osnutą wokół jarocińskiego festiwalu. Autorami scenariusza i realizatorami serii są Leszek Gnoiński i Wojciech Słota. Wystawa będzie miała charakter multimedialny. Każdemu obszarowi tematycznemu w ramach ekspozycji towarzyszyć będzie bogata kolekcja fotografii, często unikatowych, materiały filmowe i fonograficzne, a także oryginalne przedmioty należące do muzyków tworzących historię polskiego rocka. Istotną częścią wystawy i jej ciekawym dopełnieniem jest tworząca klimat aranżacja, zaprojektowana przez współautorów Muzeum Powstania Warszawskiego.

Powstał również Klub Spichlerza Polskiego Rocka! Parter budynku będzie pełnił rolę klubu muzycznego. Dzięki temu Spichlerz Polskiego Rocka będzie mógł aktywnie uczestniczyć w tworzeniu współczesnej sceny muzycznej. Spichlerz będzie miejscem innych działań o charakterze kulturalnym. Będą się tam odbywały spotkania autorskie, wystawy czasowe, premiery płytowe i wydawnicze. Dzięki temu Spichlerz nie będzie skansenem, lecz miejscem, które żyje i tętni muzyką.



SPICHLERZ POLSKIEGO ROCKA
Czwartek, 17 lipca, godz. 20:00 – plac za Spichlerzem Polskiego Rocka , al. Niepodległości 5. Bilety w cenie 10 zł (przedsprzedaż) 15 zł ( w dniu koncertu) do nabycia w kasie kina Echo, Czytelni pod Ratuszem i City Cafe.


godziny otwarcia w czasie Jarocin Festiwal (18-20 lipca):
piątek 12:00 - 21:00
sobota 12:00 - 21:00
niedziela 12:00 - 21:00

ceny biletów:
normalny: 7 zł
ulgowy: 5 zł
dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny

godziny otwarcia:
poniedziałek: nieczynne (jest możliwość zwiedzania po wcześniejszym zgłoszeniu grup wycieczkowych)
wtorek, środa, czwartek, piątek: 10:00 - 18:00
sobota, niedziela 14:00 - 18:00
.

http://spichlerzpolskiegorocka.pl/

https://www.facebook.com/PrzyjacieleSpichlerzaPolskiegoRockaJarocin?fref=ts
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?