facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdaniaAutor: Elton John
Tytuł: Miłość jest lekarstwem. O życiu, pomaganiu i stracie
Wydawnictwo: SQN
Format: 140x205 mmm
Liczba stron: 272
ISBN: 978-83-7924-156-9


Elton John to, bez wątpienia, żywa legenda muzyki pop, genialny twórca piosenek i autor poruszających tekstów o miłości. Osiągnął wszysto o czym może marzyć każdy młody muzyk: sława, miliony fanów na świecie, gigantyczne koncerty. Mimo to artysta postanawia diametralnie zmienić swe życie. Dlaczego? O tym właśnie opowiada napisana przez Eltona Johna książka ''Miłość jest lekarstwem.''

Punktem zwrotnym w życiu muzyka była jego znajomość z chorym na hemofilię Ryanem Whitem. Podczas leczenia chłopiec, w wyniku transfuzjiu krwi, został zakażony wirusem HIV. Ryan nie załamał się – chciał przeżyć resztę swoich dni jak każdy inny jego rówieśnik. Brak wiedzy i strach przed zakażeniem prawie całkowicie wyeliminował go z aktywnego życia społecznego. Jego historia odbiła się szerokim echem na całym świecie – poruszyła także Eltona Johna. Artysta poznał osobiście Ryana i jego rodziców. Chłopiec umiera, a jego heroiczna walka z chorobą motywuje Eltona do zmiany całego swego dotychczasowego życia. Muzyk od lat zmagał się z wieloma zgubnymi nałogami: alkoholizm, uzależenie od seksu i narkotyków.

Już w połowie lat 80 - tych Elton zaczął poważnie interesować się problematyką AIDS. W tym czasie wirus HIV kojarzony był, przede wszystkim, z chorobą dominującą w środowiskach homoseksualnych. Wszyscy zainfekowani,podobnie jak Ryan, byli poddani okrutnemu ostracyzmowi. Choroba wywołuje powszechny strach, a nawet histerię. Artysta postanawia załoźyć fundację Elton John AIDS i pomagać chorym na całym świecie. Elton dzieli się z czytelnikiem swoimi przemyśleniami w bardzo emocjonalny i poruszający sposób. Potrafi krytycznie spojrzeć na swoje dawne, pełne egoizmu i braku empatii, życie: ''Trudno sobie nawet wyobrazić, jak żałosnym byłem wtedy dupkiem''.

Elton podejmuję trudną walkę nie tylko z epidemią AIDS, ale też ze zmianą postrzegania tej choroby. Artysta apeluje także do znanych polityków (między innymi do prezydentów George'a W. Busha i Bilal Clintona) o przeznaczenie większych środków finansowych na badania i leczenie HIV. Pomimo licznych przeciwności Elton John nie poddaje się i mocno wierzy w ostateczne zwycięstwo nad AIDS. Poprzez swą działalność inspiruje tak znane osoby z życia publicznego jak: ksieżna Diana, Michael Jackson, Elizabeth Taylor. Elton John, w niezwykle wnikliwy sposób, opisuje efekty swej batalii z AIDS, przytacza liczne statystyki, podaje wyniki badań, radzi jak zwiększyć skuteczność walki z chorobą.

''Miłość jest lekartswem'' to poruszająca lektura o przełamywaniu barier, łamaniu tabu i otwarciu się na cierpienie innych. Książka ma bardzo osobisty charakter, a jej autor potrafi ująć czytelnika szerością wypowiedzi oraz wspaniałym darem empatii:

''Każdy człowiek zasługuje na współczucie, każdy człowiek zasługuje na szacunek i wreszcie każdy zasługuje na to, być kochanym. Dlaczego o tym mówię? Poniewąz AIDS jest wywoływane przez wirusa, ale epidemia AIDS już nie. Epidemia AIDS jest napędzana przez stygmatyzację, przemoc i obojętność.''

wydawnictwo SQN: http://www.wsqn.pl/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?