facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdaniaAutor: David N. Meyer
Tytuł: The Bee Gees
Wydawnictwo: Bukowy Las
Oprawa: Twarda
Format książki: 150x 235 mm
Ilość stron: 376
ISBN: 978-83-63431-96-9Bee Gees – trio, które na trwałe zapisało się w historii muzyki popularnej. Na czym polegał fennomen trzech braci Gibb? Tego oraz wielu innych niezwykle interesujących rzecz dowiecie się dzięki lekturze książki Davida N. Meyera. Autor jest uzananym i szanowanym amerykańskim filmoznawcą oraz historykiem rocka. Publikacja Meyera rzuca nowe światło na dokonania grupy i poakzuje jej ogromne zasługi dla świata muzyki pop.

Bee Gess zaczynali swą artystyczna drogą od podbijania Australii – szybko jednak na stałe przenieśli się do Wielkiej Brytanii. Jak pisze autor bracia Gibb śpiewali w bardzo naturalny sposób, a tworzenie perfekcyjnych harmonii wokalnych nie stanowiło dla nich żadnego problemu. Pierwsze lata istniena były niezwykle trudne. Prasa muzyczna od samego początku oskarżała Bee Gees o brak oryginalności, a twórczość młodych muzyków często była przedmiotem kpin i nieuzasadnionej krytyki. Mimo tego zespół przetrwał i przez 40(!) lat stał się, obok Abby, The Beatles i Michaela Jacksona, gwiazdą muzyki pop. Zwycieżyła wielka determiancja braci Gibb oraz ich wrodzony talent muzyczny. Barry, Maurice i Robin pochodzili z muzycznej rodziny.

Meyer opisuje blaski i cienie wielklkiej sławy oraz częste konflikty między braćmi na tle artystycznym i ambicjonalnym. Bee Gess byli bliscy rozpadu już po zaledwie kilku latach działalności. Zwyciężyła jednak silne rodzinne więzi i świadomośc teg że w pojedynkę żaden z braci nie ma szans na spektakularny sukces. Ogromna sława, presja mediów, nie zawsze trafne decyzje managera stały się źródłem wielu problemów wewnątrz zespołu. Maurice stał się alkoholikiem, a Robin narkomanem. Meyer poświęca też osobny rozdział postaci najmłodszego z braci Gibb – Andy'emu. Młody, niedoświadczony wokalista, nie był przygotowany na taką artystyczną rywalizację z pozostałymi braćmi. Jego przedwczesna, tragiczna śmieć odcisnęła duże piętno na historii Bee Gees.

Książka Meyera uświadamia nam, że australijsko – brytyjskie trio nie było jedynie sezonową gwiazdą, kojarzoną przede wszystkim dzięki muzyce do filmu ''Saturday Night Fever.'' Jeszcze przed nastąpiniem ery disco artyści napisali wiele niezapomnianych przebojów. Autor opisuje dzieje zespołu w bardzo rzetelny sposób za pomocą specyficznego języka, pełnego ironii oraz humoru. Bardzo cenne są wypowiedzi samych braci Gibb, krytyków, fanów oraz ludzi z branży muzycznej. Meyer nie ogranicza się jedynie do przytaczania suchych faktówe i dat. Dokonuje pogłębionych analiz procesu twórczego w Bee Gess, pokazuje kulturowe oraz społeczne tło opisywanych zdarzeń. Potrafi krytycznie spojrzeć na niektóre pomysły braci – udział w filmie ''Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band'', który stał się porażką zarówno pod względem artystycznym jak i komercyjnym. Barry Gibb, najstarszy Bee Gee, był kompozytorem wielu przebojów dla innych artystów takich jak Barbara Streisand, Ottis Redding.

Poruszają fragmenty książki w których Meyer opisuje autodestrukcyjny tryb życia Maurice'a i Robina. Ich wieloletnie uzależnieniaod alkoholu i narkotyków doprowadziły do tragicznego końca. Ostatni rozdział jest relacją z solowego koncertu ostatniego z żyjących braci - Barry'ego Gibba. Autor biografii Bee Gees zadbał o sporządzenie bibliografii oraz podanie źródeł, z których czerpał swą wiedzę o zespole – liczne publikacje prasowe i medialne, wywiady, fan cluby zespołu itp. Znajdziemy też wiele zdjeć z różnych okresów działalności braci Gibb. Warto przeczytać i przekonać się od ponadczasowym charakterze utworów Bee Gees – jednej z najbardziej znanych grup na całym świecie.

Bukowy Las:http://bukowylas.pl/ksiazki/bee-gees
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?