facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdaniaAutor: Kamil Wicik, Leszek Gnoiński i Wojciech Wojda
Wydawnictwo: SQN
Data wydania: 8 kwietnia 2015
Format: 140 x 205 mm
Liczba stron: 352 tekst
ISBN: 978-83-7924-242-9


Farben Lehre - zespół wierny swoim przekonaniom, często idący pod prąd, nie schlebiający gustom masowej publiczności. Książka Kamila Wicika (napisana wspólnie z Leszkiem Gnoińskim i Wojciechem Wojdą) jest tego najlepszym świadectwem. ‘’Bez pokory’’ pokazuje nieustanną walkę zespołu z różnymi przeciwnościami losu.

Na samym początku Farben Lehre grali w ciasnym garażu przy trzydziestostopniowym mrozie! Zespół nie miał dobrego sprzętu, miejsca na próby ani żadnych perspektyw na jakikolwiek sukces. Nie było też mowy o wsparciu ze strony mediów i nagraniu jakiejkolwiek kompozycji w profesjonalnym studiu nagraniowym. Wszystko to negatywnie odbijało się na panującej w grupie atmosferze. Był też moment w historii Farben Lehre , gdy lider pozostał sam na placu boju….
Wojtek Wojda jednak nie złożył broni i skutecznie walczył o należne miejsce Farben Lehre w historii polskiej muzyki rockowej. Jego upór oraz młodzieńczy entuzjazm przyniosły efekty – grupa zdobyła uznanie w Jarocinie i potem na Przystanku Woodstock. Co więcej, Wojtek Wojda sam zaczął organizować słynny, objazdowy festiwal ‘’Punky Reggae Live.’’

Książka, w doskonały sposób, ukazuje trudną rzeczywistość przełomu lat 80-tych i 90-tych, w której przyszło działać Farbenom. Autor nie ogranicza się tylko do własnych spostrzeżeń – często oddaje głos samemu Wojtkowi, osobom ze środowiska muzycznego, animatorom życia kulturalnego. Dzięki temu historia zespołu jest pełniejsza i jeszcze bardziej frapująca.

Kamil Wicik, niczym rasowy kronikarz, niezwykle drobiazgowo opisuje każdy etap działalności Farben Lehre. Czytając ‘’Bez pokory’’ często miałem wrażenie, że sam jestem naocznym świadkiem wszystkich przedstawionych w książce zdarzeń. Obserwujemy przemianę samego lidera zespołu – z wokalisty i autora tekstów w profesjonalnego menadżera Farben Lehre, chętnie angażującego się w pomoc innym artystom. W publikacji ‘’Bez pokory’’ znajdziemy zdjęcia z różnych etapów działalności zespołu (szkoda, że tak mało). Dodatkowymi atrakcjami książki są: płyta Cd z niepublikowanymi nagraniami Farbenów, dyskografia, a nawet drzewo geanologiczne zespołu! Warto zwrócić uwagę na osobny rozdział w którym o Farben Lehre wypowiadają się znane osoby ze środowiska muzycznego.

‘’Bez pokory’’, w dobitny i szczery sposób, ukazuje blaski i cienie życia zespołu rockowego. Czasami aż trudno uwierzyć, że Farben Lehre przetrwali do dziś i pozostali wierni swoim młodzieńczym ideałom. Działania Wojtka Wojdy mogą być przykładem dla wielu rodzimych artystów:

‘’Dzisiaj wiem, że Farben Lehre istnieje tylko dzięki naszemu uporowi, publiczności oraz życzliwości nielicznych osób. I wszystko, albo prawie wszystko zawdzięczamy sobie… Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jesteśmy konsekwentni i w pełni niezależni. Punkrockowe hasło : Do it yourself , czyli Zrób to sam cały czas nam przyświeca.’’

Wydawnictwo SQN:http://www.wsqn.pl/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?