facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

One można nazwać supergrupą. Liderem jest utalentowany, 19 letni(!) wirtuoz gitary – Adam Malicki. Do współpracy udało mu się pozyskać wokalistę Golden Life – Adama Wolskiego. Sekcję rytmiczną tworzą doświadczeni muzycy: Jeff Bowders i Dave Filice. Specjalnym gościem na płycie jest sam Paul Gilbert – jego solówki można usłyszeć aż w trzech kompozycjach.



Na dobry początek nagranie tytułowe – mocne riffy gitary, miażdżąca gra sekcji rytmicznej (ta perkusja) i pełen pasji śpiew Adama Wolskiego. Słychać, że z tej muzyki bija wielka energia – wszystko dzięki dynamicznemu brzmieniu i świetnej produkcji. Wrażenie robi też mocny tekst o zagubieniu we współczesnym świecie:

‘’Tyle bardzo mądrych słów
To jest świat dla świętych krów
A gdzie ja mam w tym być?’’


Wysoki poziom utrzymuje ciężki ‘’Bramy nieba’’, z wysmakowanym solo lidera One. Na wyróżnienie zasługuję mroczny, wielowątkowy ‘’Sezamie mój’’ do którego powstał teledysk. Adam Wolski śpiewa tutaj w inny sposób - częściej w niskich, co buduje nastrój tajemniczości. Z gitarowymi riffami dobrze się komponują różnorodne brzmieniowo partie instrumentów klawiszowych.



‘’Krew mego miasta’’ jest oparty na bardzo nośnym, sabbatowym riffie. Wykrzyczane refreny naprawdę zapadają w pamięć. Bardziej pogodny, bluesowy charakter ma ‘’Cesarstwo zła’’, z mądrym tekstem wyrażającym nadzieję na to, że zło świata zostanie zwyciężone. W środkowej części kompozycji możemy usłyszeć niemal funky’owe klimaty. Swobodną formę ma ‘’Hołd’’ w którym Paul Gilbert gra ultraszybkie solo. Sam finał utworu ma już niemal symfoniczny rozmach.

Klasyczny heavy rock w stylu Deep Purple powraca w dynamicznym ‘’Wezwaniu’’, z wpadającymi w ucho ‘’chóralnymi’’ refrenami. Podoba mi się środkowa część nagrania, mająca formę jam session. W tym utworze również można się delektować grą Paula Gilberta. Zaskakuje stonowana ballada ‘’Miód miłości’’, z kobiecymi chórkami oraz ciepłymi dźwiękami gitary i organów Hammonda. Zaraz potem rockowe uderzenie w postaci koncertowego ‘’Po prostu my.’’ Beztroski rock’n’roll, z wyeksponowaną fortepianem i napędzającą całość sekcją rytmiczną. One potrafią zaskakiwać zmiennymi muzycznie nastrojami.

Na koniec utwór jakby z innej bajki – pełen zmian nastroju walczyk ‘’Nowe życie.’’ Pierwsza część dość posępna, oparta na hipnotycznej motywie granym przez instrumenty klawiszowe. Gdy dołączają gitary robi się jeszcze bardziej ciekawie – One wkracza na muzyczne tereny rocka symfonicznego. . Druga część tej mini suity jest już znacznie bardziej pogodna i przypomina mi klimat nagrań Queen.

Dobrze, że zespół zdecydował się na polskie teksty – niebanalne, pełne ciekawych refleksji o świecie. One tworzą profesjonalni, wspaniale ze sobą zgrani muzycy, którzy mają wiele ciekawych pomysłów. Na pochwałę zasługuje samo brzmienie płyty – masywne, selektywne i dynamiczne. Jest to zasługą June’a Murakawy – realizatora dźwięku, który współpracował z Soundgarden, Tool i Nine Inch Nails. Już teraz mogę powiedzieć, że ‘’Świat świętych krów’’ na pewno będzie jedną z najciekawszych heavy rockowych polskich płyt AD 2015.
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?