facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdaniaAutor: Mark Blake
Tytuł oryginału: Is This The Real Life? The Untold Story of Queen
Tłumaczenie: Jakub Michalski
Data wydania: 4 marca 2015
Format: 140 x 205 mm
Liczba stron: 480 treść 8 wkładki zdjęciowe
Wydawnictwo: SQN
ISBN: 978-83-7924-323-5


Queen – zespół, który mimo przeciwności losu dotarł do rockowego panteonu gwiazd. Burzliwe, ale niezwykle barwne dzieje zespołu postanowił opisać doświadczony kronikarz muzyczny – Mark Blake. Książka pozwala nam zgłębić fenomen grupy, której dokonania inspirują kolejne pokolenia artystów.

‘’Królewską historię’’ rozpoczyna wspomnienie niezwykle ważnego dla zespołu wydarzenia – koncertu na stadionie Wembley w 1985 roku w ramach Live Aid. Muzycy, w ciągu zaledwie 20 minut, przyćmili swym widowiskowym i dynamicznym występem takie gwiazdy wieczoru jak: Elton John, Robert Plant czy też Paul McCartney. Blake w niezwykle szczegółowy sposób pisze o młodzieńczych latach ‘’królewskiej czwórki.’’ Sporo miejsca autor poświęca dziejom grupy Smile – formacji w której muzyczne i sceniczne doświadczenie zdobywali: Taylor, May, a także sam Freddie Mercury. Wraz z powstaniem Queen kariera muzyków nabiera tempa.

Autor operuje barwnym i dowcipnym językiem nie pozbawionym ironii. Choć jego oceny niektórych dokonań Queen wydają mi się zbyt surowe , to Blake’owi nie można odmówić profesjonalizmu dziennikarskiego i lekkiego pióra. Książka powstała, między innymi, w oparciu o liczne wywiady z Rogerem Taylorem, Brianem Mayem oraz wieloma ważnymi osobami z otoczenia zespołu.

Doskonale czyta się rozdział, z którego dowiadujemy się o kulisach powstania jednej z najważniejszych płyt Queen – ‘’A night at the opera.’’ Kto by pomyślał, że dysponując tak skromnymi środkami technicznymi grupa jest w stanie stworzyć tak ponadczasowe dzieło? Trudno też uwierzyć jak wiele nieufności ze strony stacji radiowych budziła słynna mini rock opera w postaci ‘’Bohemian Rhapsody.’’

Takich nieznanych wcześniej faktów i anegdot znajdziemy znacznie więcej. Podczas swej długiej kariery muzycy mają styczność z tak uznanymi sławami jak The Beatles, Jimi Hendrix, David Bowie, Bob Geldof, The Rolling Stones, Elton John, Liza Minelli, Pink Floyd i wiele innych. Dowiadujemy się również jak wygląda szalone, imprezowe życie rockowych gwiazd podczas tras koncertowych.

Blake pisze także wiele o solowych dokonaniach muzyków Queen. Gratką dla miłośników zespołu będą na pewno unikatowe, nie publikowane wcześniej, zdjęcia z różnych etapów działalności.
Dzięki lekturze ‘’Królewskiej historii’’ poznajemy też lepiej charaktery samych muzyków Queen. Szczególnie interesująca jest osobowość Freddiego Mercury’ego. Błyskotliwy i charyzmatyczny wokalista kipi na scenie energią. Poza nią okazuje się być zaskakująco nieśmiałą, tajemniczą osobą o skomplikowanym życiu osobistym.

Poruszające są rozdziały opisujące zmagania Mercury’ego z chorobą. Freddie postanawia się nie poddawać i tworzy kolejne kompozycje, aż do samego końca. Okazuje się, że nawet w tak trudnych chwilach powstają tak udane płyty jak ‘’The miracle’’, ‘’Innuendo’’ i wydany po śmieci wokalisty ‘’Made in heaven.’’

Blake pisze o dalszych losach Queen takich jak: uroczysty koncert ‘’A Freddie Mercury Tribute: A concert for AIDS’’, z udziałem wielu gwiazd; występy z Paulem Rodgersem (nagranie płyty ‘’Cosmos rocks’’). Historię zespołu, autorstwa Blake’a, kończy ważne wydarzenie – May i Taylor poznają w programie ‘’American Idol’’ charyzmatycznego Adama Lamberta…

‘’Nigdy się nie zatrzymamy. Queen wciąż żyje w Brianie i we mnie. Będziemy robić, co w naszej mocy.’’Te słowa, wypowiedziane przez Rogera Taylora, są wymownym dowodem na to, że zespół pragnie nadal być ważną częścią światowej muzyki rockowej. Autorowi udało się napisać wartościową publikację, która powinna spodobać się nawet najbardziej wymagającym znawcom historii Queen.

Wydawnictwo:SQN
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?