facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Człowiek orkiestra, autor pięknych tekstów, twórca niezapomnianych melodii, malarz, poeta. To tylko niektóre z przymiotów określających słynnego beatlesa. Młody i ambitny dziennikarz, Paul Du Noyer, postanowił podjąć się niezwykle trudnego zadania – pokazanie barwnego, wieloaspektowego życia gwiazdy szeroko pojętej muzyki pop – Paula McCartney’a.

Książka została pomyślana jako cykl rozmów, jakie Paul Du Noyer przeprowadził z McCartney’em w 1989 roku. Szczególnie porusza już sam wstęp, w którym autor, stojąc w obliczu śmierci na skutek astmy, zyskuje siły do walki z chorobą dzięki płycie ‘’Abbey road’’ Beatlesów. Było to w 1969 roku, gdy słynna czwórka z Liverpoolu powoli kończyła działalność….Okazja, aby porozmawiać z jednym ze swoich idoli trafiła się 20 lat później.

To nie jest typowy wywiad na zasadzie pytanie – odpowiedź. Autor bardzo często snuje własne refleksje na podejmowany w rozmowie temat. Dopiero potem oddaje głos Paulowi. Pierwsza cześć książki poświęcona jest The Beatles, a druga solowej działalności McCartney’a. Autor nieraz jednak pyta o przeszłość np.: poruszający rozdział poświęcony pierwszej żonie Paula - Lindzie.

Szczególnie interesujące są fragmenty książki o tworzeniu przez McCartney’a piosenek i jego współpracy z takimi artystami jak: Stevie Wonder, Michael Jackson, David Gilmour, Eminem. Jest nawet osobny rozdział zatytułowany: ‘’Za kogo uważa się Paul McCartney?’’ Paul zdradza też kulisy powstania słynnych filmów z Beatlesami w roli głównej. Możemy się też dowiedzieć o ulubionych strojach Paula, jego poglądach na religię, stosunku do wegetarianizmu, czy też różnych aspektach życia w trasie koncertowej.

Czytając książkę od razu zwróciłem uwagę na fakt, że Du Noyer ma świetny kontakt ze swoim rozmówcą. Paul opowiada barwnym, dowcipnym językiem i sypie jak z rękawa ciekawymi historiami z całej swojej długiej kariery. Jest bardzo szczery i nie kreuje się na zadufanego w sobie artystę – megalomana. Mówi też o trudnych aspektach kariery: skomplikowane relacje z Johnem Lennonem i firmą Apple po rozpadzie The Beatles, próby udowodnienia wartości formacji The Wings.

‘’McCartney w rozmowach’’ to pasjonująca i świetnia napisana książka, która jest prawdziwą kopalnią wiedzy o artyście. Myślę, że nawet fani Paula i The Beatles będą pozytywnie zaskoczeni mnogością nieznanych szerzej faktów. Dodatkowym atutem są zdjęcia, które wspaniale obrazują różne etapy życia Paula.

Wydawnictwo: Bukowy Las
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?