facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Książka ukazała się na polskim rynku w idealnym momencie – niedługo przed koncertem w Gdańsku. Dla fanów i sympatyków zespołu to świetna okazja, aby przypomnieć sobie burzliwą historię Axla i spółki. Mick Wall jest uznanym dziennikarzem muzycznym i autorem biografii czołowych gwiazd rocka.

Zespół powstał 32 !) lata temu w Los Angeles – mieście buntowników, w którym powstawały, jak grzyby po deszczu, kolejne zespoły glam rockowe. To miejsce miało wielki wpływ na życiową filozofię młodych, gniewnych artystów – sex, drugs, rock’n’ roll (i alkohol).

Guns ‘n’ Roses, mimo nieustannych porównań do Motley Crue czy też Poison, dali fanom znacznie więcej. Ich muzyka to wybuchowa mikstura rock’n’rolla i punka zagrana z heavy metalową furią. Ich pierwsze klubowe koncerty pokazały olbrzymią determinację w dotarciu na sam, rock’n’ rollowy, szczyt.

Nota bene, autor książki znał członków zespołu osobiście. Przeprowadził z muzykami (a także managerami oraz osobami z otoczenia zespołu) mnóstwo rozmów. Dzięki temu możemy poznać lepiej relacje panujące miedzy artystami oraz ich portrety psychologiczne. Z wypowiedzi menagerów i samego autora wynika, że praca z Guns ‘n’ Roses nie należała do najłatwiejszych. Nieustanne spóźnienia Axla na koncerty, uzależnienie od narkotyków i alkoholu, powoli stawały się codziennością. Wall pokazuje też kulisy wielkich tras koncertowych i pracy nad albumami oraz teledyskami.

Paradoksalnie wielki sukces debiutu ‘’Apettite for destruction’’ przerósł oczekiwania samych muzyków. Życie pod ogromną presją, coraz częstsze nieporozumienia na polu artystycznym, walka z nałogami mogły doprowadzić grupę do rozpadu – jeszcze przed wydaniem ‘’Use your illusiuon.’’ Jednak dopiero w wyniku decyzji Axla o całkowitym prawie do nazwy zespołu drogi dawnych przyjaciół się rozeszły.

Mick stara się zrozumieć poczynania poszczególnych muzyków. Niektóre myśli Walla mogą wydać się kontrowersyjne np zbyt surowa ocena ‘’G N R Lies’’ oraz solowych płyt Slasha i Duffa. Razić też może, zamieszczony w rozdziale ‘’W tym życiu’’ pean uwielbienia wygłoszony na cześć Axla. Może przydałoby się nieco więcej obiektywizmu?

Niemniej jednak warto sięgnąć po tę książkę. Wall opisuje losy zespoły w niezwykle rzetelny i barwny sposób. Dzięki żywej narracji często miałem wrażenie, że sam jestem świadkiem wszystkich opisywanych zdarzeń. Grupa reaktywowała się więc jest szansa na dalszy ciąg historii ‘’Ostatnich gigantów rockowej dżungli’’?
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?