facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Październik we wrocławskim klubie Firlej zapowiada się naprawdę ciekawie - koncerty, wystawy, spacery historyczne po osiedlu. Z wielu wydarzeń wybieramy kilka, które zasługują na największą uwagę.

20.10, godz. 20:00
Koncert Ufomammut
Bilety: 50 - przedsprzedaż, 60 - w dniu koncertu.


Ufomammut po długiej przerwie ponownie we Wrocławiu! Włoscy mistrzowie balansują na granicy doom metalu, slugde’u i drone, wprowadzając do swoich kompozycji masywne riffy i eksperymentalny metal rodem z lat siedemdziesiątych. Urlo, Poia i Vita są na scenie od 1990. W tym czasie wyrobili sobie opinię znakomitego zespołu, który wyniósł doom metal na sam szczyt.

Ich nowa płyta “8”, wydana 22 września za sprawą wytwórni Neuro Recordings, jest wręcz stworzona do występów na żywo. Co więcej - jak pisze w recenzji płyty Szymon Kubicki z Magazynu Gitarzysta - "«8» to album zaskakująco agresywny, wokalnie rozkrzyczany i wręcz brutalny perkusyjnie, co świetnie współgra z brudniejszym soundem. Tak mocno i bezpośrednio Ufomammut nie grał być może aż od czasów «Idolum» i jest to zabieg zamierzony.

Kilka dni przed premierą krążka miałem okazję zamienić kilka słów z wokalistą i basistą Urlo, który powiedział mi, że jest to swoista odpowiedź na ostatnie poczynania zespołów w rodzaju Mastodon, które łagodnieją muzycznie z każdym kolejnym wydawnictwem. Wbrew temu trendowi Włosi dołożyli więc do pieca, nie zapominając jednak o innych charakterystycznych dla ich twórczości elementach, w tym zwłaszcza o ciężarze i wspomnianej już, wszechobecnej elektronice, która dodaje płycie niezbędnej kosmicznej aury.” Ufomammut to zespół, który zrozumieć można w pełni dopiero doświadczając go na żywo! Jedyny taki koncert w Polsce!

Bilety:
Firlej: http://www.firlej.wroc.pl/bilety?bas=1#start_tresc
Ticketpro: https://www.ticketpro.pl/muzyka/rock-pop/466130-ufomammut.html
Going: http://goingapp.pl/evt/1116085/ufomammut-usnea?utm_source=facebook&utm_medium=event&utm_campaign=20171020_ufomammut_usnea_wroclaw

7.10 | godz. 13:00-15:00
Dolnośląska Giełda Fonograficzna
Wstęp wolny.


Sobotnie spotkania z Dolnośląską Giełdą Fonograficzną to doskonała okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu pospotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze.

Zwykle na giełdzie dostępnych jest co najmniej kilka tysięcy płyt różnych gatunków – rock, metal, jazz, pop, alternatywa, elektronika. Dominujący nośnik to winyl, ale można też znaleźć płyty CD oraz kasety magnetofonowe. Wstęp na giełdę jest bezpłatny zarówno dla wystawców, jak i kupujących. W sezonie letnim stoiska z płytami są ustawione także przy wejściu do klubu, na ulicy Grabiszyńskiej. W słonecznej aurze jeszcze przyjemniej poluje się na swoje ukochane tytuły muzyczne.

6.10-8.12.2017, godz. 18:00
Wystawa Prac Andrzeja Rogowskiego
Wstęp wolny.


Związany z wrocławskim undergroundem artysta zaprezentuje ponad dwadzieścia kolaży, tworzonych od początku lat 80.

Andrzej Rogowski urodził się we Wrocławiu, potem mieszkał w Oslo i w Londynie. Obecnie powrócił do miejsca urodzenia i uczy angielskiego. W międzyczasie zrobił okładkę pierwszego singla zespołu Klaus Mitffoch „Jezu jak się cieszę” (1983), okładkę do płyty Andrzeja Dziubka „Pact of fact” (1985), plakat do płyty zespołu The Ex „Aural Guerilla” (1988), okładkę płyty Lecha Janerki „Piosenki” (1989). Jest autorem kilku wystaw w galerii Entropia oraz w Amsterdamie, w Oslo i w Londynie. Ostatnio jego prace można było zobaczyć na wystawie „Czarna Wiosna” w Muzeum Współczesnym Wrocław. Współpracował z grupą Luxus, był ważnym, choć zewnętrznym uczestnikiem strajku w roku 1981 na wrocławskiej PWSSP (obecnie ASP).

13.10-1.12.2017
Pracownia Opowiadania - Wrocław Fabryczna
Wstęp wolny.


Kawiarnia to najlepsze miejsce do opowiadania historii. Najlepiej opowiada się i słucha w wygodnym kącie, przy dobrym cieście i aromatycznej kawie, takich na które każdego stać. A skąd ciasto? Najlepsze jest od sąsiadki, piecze drożdżowe ze śliwkami jak nikt w okolicy. A o czym historie? W zakamarkach dawnej dzielnicy Fabrycznej. Z pewnością takich wartych opowiadania nie brakuje.

Historie łączą ludzi. Nie tylko te wspólne, ale też prywatne, indywidualne, osobiste - każdy z nas ma do opowiedzenia fascynującą historię. Jest ich wiele, tak jak jak wielu jest ludzi. W opowiadaniu ważne jest słuchanie i uważność na drugą osobę. Zależy nam na rozmowie - ważne, żeby była szczera. Odkrywamy historie, które mówią, kim jesteśmy, jaki jest świat, ludzie, relacje. Szukamy wciąż nowych środków wyrazu. Dla nas polem tych poszukiwań jest kultura i sztuka, ale projekt jest zaplanowany w taki sposób, aby każdy mógł zaproponować coś własnego. Słowo ma siłę sprawczą, kreuje rzeczywistość. Opowiadając swoje historie, zmieniamy siebie i to co nas otacza – na lepsze, bardziej wartościowe.

Projekt będzie realizowany jesienią. Jest adresowany do osób w każdym wieku, takich które interesują się historią lokalną, ale też takich, które poprzez uczestnictwo w wydarzeniach zaczną się nią interesować. Chcemy stworzyć wokół Kawiarni Sąsiedzkiej społeczność, która z czasem sama będzie wypełniać jej program własnymi propozycjami.

27.10-29.10.2017
WROCloveUKRAINE Wejście na Wschód.



Głównymi uczestnikami tej edycji festiwalu będą wybitni ukraińscy pisarze, zdobywcy m.in wrocławskiej nagrody literackiej Angelus, JURIJ ANDRUCHOWYCZ oraz SERHIJ ŻADAN. Tym razem nie wystąpią w tradycyjnej roli pisarzy, których spotkania z publicznością polega zazwyczaj na wieczorach autorskich, ale zaprezentują się razem z innymi artystami (muzykami, twórcami wideo, plastykami) z Polski, Ukrainy i Białorusi, w roli performerów i wykonawców prezentującymi swoją twórczość w niestandardowy sposób.

JURIJ ANDRUCHOWYCZ razem z wrocławskim zespołem KARBIDO, z którym współpracuje od 2005 roku, zaprezentują premierowy koncert z materiałem z nowej, piątej wspólnej płyty pt. „LITOGRAFIE”. Pisarz wystąpi również razem z artystami ze Lwowa i Iwano-Frankiwska ze spektaklem literacko- muzyczno-wizualnym „ALBERT ALBO NAJWYŻSZA FORMA STRATY”, opartym na jednym z rozdziałów jego najnowszej, jeszcze nie wydanej książki. Z kolei SERHIJ ŻADAN razem z Olą Mychajluk oraz z artystami z Białorusi, Ukrainy i Polski, zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce spektakl muzyczno- multimedialny „ROZDILOVI” będący metaforycznym pokazaniem wojennej rzeczywistości wschodniej Ukrainy, przefiltrowany przez poetycki język tego wybitnego ukraińskiego poety z tworzoną na żywo wyjątkową scenografią Mychajluk złożoną ze znaków, słów, wyrazów. Z tym spektaklem artyści w 2016 roku, odwiedzili 6 przyfrontowych miast Wschodniej Ukrainy, prezentując go mieszkańcom odciętym nie tylko od zasobów materialnych i żyjących w trudnych warunkach zagrożenia wojennego ale pozbawionymi również dostępu do kultury i sztuki.

Między innymi z tego powodu ważnym wydarzeniem w ramach festiwalu będzie panel dyskusyjny pt. „Czy można uprawiać kulturę w stanie zagrożenia”, w którym oprócz Żadana i Andruchowycza, wezmą też udział inni artyści z Ukrainy – Lia i Andrij Dostliew z Doniecka (obecnie mieszkający w Polsce) oraz przedstawicielki agencji ArtPole, które realizują artystyczne projekty na Krymie (przed aneksją) oraz we wschodniej Ukrainie (po Majdanie).

Pozostałe Wydarzenia:

12.10.2017 Koncert: Brother Firetribe Feat. Emppu Vouorinen
14.10.2017 Koncert: Lucifer’s Friend & Lizards
22.10.2017 Koncert: Yuri Gagarin & Spaceslug & Gruesome Gertie.

http://www.firlej.wroc.pl/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?