facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Niniejszą recenzję zacznę trochę nietypowo, gdyż od starego dowcipu. Może nie rozśmieszy czytelników do łez, ale będzie w pewien sposób nawiązywał do artystki, o której będzie mowa.

Sytuacja miała miejsce po koncercie, gdzie pewien artysta próbował zaimponować niezbyt mądrej Pani o jasnym kolorze włosów. Przechwalał się, że potrafi grać na fortepianie, gitarze, instrumentach perkusyjnych i trąbce. Wspomniana Pani zareagowała bardzo entuzjastycznie mówiąc:" Jakież to wspaniałe! Może Pan sam sobie akompaniować!"

Gdyby sytuacja miała miejsce w dzisiejszych czasach, Pani z dowcipu nie uchodziłaby zapewne za osobę niemądrą. Dlaczego? Ze względu na możliwości oferowane przez różnego rodzaju efekty gitarowe, syntezatory dźwięku i inne na swój sposób magiczne urządzenia. Tash Sultana jest artystką, która chętnie korzysta z takich rozwiązań, co można usłyszeć w jej twórczości.

Młoda, niespełna 23-letnia piosenkarka i kompozytorka zdążyła już podbić serca fanów na całym świecie. Debiutancki album "Notion" jest tylko małą namiastką jej umiejętności muzycznych. Dopiero podczas występów na żywo zauważa się cały potencjał drzemiący w tej drobnej, będącej jednocześnie wulkanem emocji dziewczynie.

"Notion" to 40 minut muzyki utrzymanej w stylistyce reagge, z pewnymi elementami soulu. Album otwiera bardzo klimatyczna kompozycja "Synergy". Łączy w sobie pewne sprzeczności, gdyż jest mroczna i przyjemna w odsłuchu jednocześnie. Dużą popularnością w mediach społecznościowych cieszy się przebojowy i energiczny utwór "Jungle". Bardzo ciekawy jest również grany na żywo "Big smoke 1". Można tu usłyszeć charakterystyczny dla stylu hip-hop beatbox, czyli podkład rytmiczny stworzony za pomocą ust.

Nawiązując do opowiedzianego na początku dowcipu należy stwierdzić, że Tash (a właściwie Natasha Sultana) jest artystką, która sama sobie akompaniuje. Tworząc swoje utwory wykorzystuje technikę loop.

Na czym to polega? Przykładowo: nagrywa riff gitarowy i zapętla go, aby grał w sposób ciągły. Następnie, na tej samej gitarze zaczyna grać melodyjne solo dopasowane do poprzedniego riffu.
Wybrany fragment solówki gitarowej również można zapętlić, oczywiście na określony czas. Kiedy już gitary "same grają", przychodzi czas na popis umiejętności gry na keyboardzie lub elektronicznej perkusji. W takim momencie aż chce się zapytać: Po co w takim razie zakładać zespół, skoro wszystko można zagrać samodzielnie?

Podsumowując: naprawdę warto zapoznać się z twórczością tej niezwykle utalentowanej dziewczyny. Mówię to jako osoba, która na co dzień nie lubi, a wręcz nie znosi muzyki w stylu reagge. W związku z tym, najbardziej polecam słuchaczom o podejściu podobnym do mojego. Prawdopodobnie po przesłuchaniu polubią reagge, przynajmniej trochę.

Grzegorz Łamasz.
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?