facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Pod zagadkową nazwą kryje się zespół, w którego skład wchodzą artyści, znani z formacji SUOVA: Arcadius Mauritz (instrumenty klawiszowe), Artur Pruziński (kontrabas) oraz Damian Całka (wokalista i autor tesktów). Skład KA1 dopełniają: Monika Wierbiłowicz (wokal, klawisze), Mariusz Skodowski (perkusja) i Jakbub Sudoł (gitara, trąbka). W sesji nagraniowej wzięli też udział Marek Elas i Edgar Makara (gitary), Andrzej Żubr (saksofon), oraz gościnnie Piotr Mazurek (gitara, chórki), Paweł Choina (gwizd).

‘’Nowi my’’ to idealna piosenka na otwarcie – pulsująca rytmem przypomina rozpędzony pociąg. Wszystko w duchu wysmakowanego jazz rocka. ‘’Oddechem’’ od muzycznych szaleństw jest akustyczna ballada ‘’Jaskółeczka’’, z nastrojową grą fortepianu oraz chóralnymi partiami wokalnymi. Na uwagę zasługuje poetycki tekst, w którym tytułowa ‘’Jaskółeczka’’ symbolizuje miłość.
Zbudowany na ciepłych dźwiękach kontrabasu ‘’Emocje’’ łączy w sobie popową lekkość z chillout’owym drivem. Piosenka pięknie się rozwija dzięki ekspresyjnej grze trąbki oraz instrumentów klawiszowych.

Jednym z moich faworytów na płycie jest lekko jazzujący, wolny blues ‘’Przestrzeń.’’ Wokalny duet Damian – Monika, jak para zakochanych, śpiewa o ogarniającej ich ‘’przestrzeni’’ miłosnej. Nieoczekiwanie utwór nabiera dynamiki, by niedługo potem powrócić do kołyszącego rytmu. W finale wokaliści śpiewają unisono, co można odczytywać jako ich uczuciowe zjednoczenie. Majstersztyk.

Prawdziwym wulkanem zmiennych nastrojów jest ‘’Dotyk mgły.’’ Posłuchajcie rozpędzonego, tętniącego muzycznie finału, z żywiołową grą trąbki oraz organów Hammonda. Moją uwagę zwrócił pełen dynamiki oraz wewnętrznego napięcia ‘’Pełen oddech’’, z charakterystycznym odliczaniem w tekście. Damian śpiewa tutaj w wyjątkowo emocjonalny i ekspresyjny sposób.

‘’Western’’ to pełna ironii piosenka, opowiadająca o rodzimym, ‘’dzikim zachodzie.’’ Szczególnie podoba mi się długie solo instrumentów klawiszowych, dzięki czemu utwór zahacza o prog rockową estetykę.

Kolejną perełką na płycie jest ‘’Arkadia.’’ Wsłuchując się w słowa i piękne, pastelowe dźwięki możemy faktycznie poczuć się tak, jakbyśmy byli w muzycznej Arkadii. To uczucie jeszcze bardziej potęguję udział w tym nagraniu Chóru Wydziału Fizyki UW.

‘’Dziewczynka’’ to powrót do akustycznych brzmień. Utwór ma podniosły, niemal hymniczny charakter. Poruszający tekst jest apelem o pokój na świecie. Także w tej piosence ważną rolę pełni Chór Wydziału Fizyki UW.

Płyty ‘’Oddech’’ słucha się znakomicie. Kompozycje są zróżnicowane stylistycznie, pomysłowo zaaranżowane i perfekcyjnie wykonane. Z muzyką dobrze komponują się ambitne teksty autorstwa Damiana. Warto posłuchać!
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?