facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Koncert, pod złowieszczym hasłem ,,Nosferatu'' odbył się 22 czerwca,we wrocławskim klubie Liverpool. Na scenie wystąpiły z kręgu gotyku – Digital Angel, Gothaur i dark electro – DESDEMONA. Koncerty zaczęły się z dużym opóźnieniem – może dlatego,że wydarzenie to miało poważną konkurencję w postaci meczu Niemcy – Grecja?

Niemniej jednak około 21.40 na scenie pojawił się zespół Digital Angel i zaprezentował krótki,ale dynamiczny show. Muzycy wykonują bardziej gitarową odmianę rocka gotyckiego.Największe wrażenie zrobił na mnie utwór ,który rozpoczęło podniosłe intro w postaci fragmentu Litanii do Maryi w języku łacińskim. Co ciekawe sama kompozycja, oparta na hipnotycznym gitarowo – klawiszowym motywie, zabrzmiała na koncercie aż dwa razy! - na prośbę fanów.Po krótkiej przerwie nieco dłuższy koncert zagrał Gothaur. Muzyka mogła się podobać choć, jak dla mnie, była ona nieco mało oryginalna – wyraźnie słyszalne wpływy The Sisters of Mercy i Moonspell(zwłaszcza w agresywnych partiach wokalnych).Gothaur wykonali też cover dawnego przeboju grupy Rezerwat - ,,Zaopiekuj się mną''. Nie zabrzmiało to tak intrygująco jak w wersji oryginalnej,ale dobrze,że nowe zespoły pamiętają o nieco już zapomnianych artystach sprzed lat.Muzycy Desdemony zaczęli grać dopiero przed 24.00 ze względu na drobne usterki techniczne. Zespół wykonał prawie wszystkie utwory z niedawno wydanej płyty ,,Endorphins''. Bardzo dobrze wypad³a zarówno wokalnie jak i wizualnie Agnieszka Leśna, ubrana w stylowe buty na koturnach.Agnieszka potrafiła z jednej strony zaśpiewać bardzo lirycznie(kapitalna ballada ,,Sorrow'') jak i niezwykle drapieżnie w ,,Let's play love'' z histerycznymi krzykami i niemal aktorskim zacięciem.

Na koncercie usłyszeliśmy także: znany z teledysku ,,Bring in all'', niepokojący ,,Desdream'', niezwykle rytmiczny ,,Jealous sky'' czy też zamykający koncert, transowy ,,XXX''. Dużym plusem, poza świetnym brzmieniem, były nieco zmienione aranżacje wykonanych utworów – na przykład w ,, Let's play love'' wokal Agnieszki nie by³ przesterowany tak, jak to mia³o miejsce na płycie.Muzycy wykonali również kilka starszych kompozycji - ,,Sinner'' z pamiętnym tekstem ,,I' m gonna burn in hell'' oraz ,,No more lies''. Duże wrażenie zrobiła na mnie koncertowa wersja ,,In flames'' podczas której Agnieszka wyszła przed scenę i śpiewała zwrócona wprost do jednej z fanek.Koncert bardzo mi się podobał i myślę, że był on symbolicznym otwarciem ,,nowego rozdziału'' w twórczości Desdemony. Ten długi, gotycki wieczór spędzony przy wtórze mrocznych dźwięków z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci.

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?