facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Ponad 80 wykonawców z różnych zakątków świata zgłosiło się do udziału w tegorocznej edycji Rawy Blues. 9 marca zebrała się Rada Artystyczna Festiwalu, by wybrać artystów, którzy zagrają na Dużej oraz Małej Scenie tegorocznej imprezy.

''Cieszy zarówno ilość zgłoszeń, jak i poziom większości spośród nadesłanych propozycji. Wybraliśmy czternastkę polskich artystów, prezentujących bardzo różnorodną paletę bluesowych brzmień'' – mówi Irek Dudek, twórca i dyrektor Rawa Blues Festival.

12 października na Dużej Scenie katowickiego „Spodka” zagrają: Blackberry Brothers, Blues Junkers, Christine & The Blues Drags oraz Willie Mae Unit. Ten skład uzupełni jeszcze laureat Małej Sceny. W tym roku, zespoły oraz soliści występujący na Małej Scenie powalczą również o atrakcyjną nagrodę pieniężną.

Zwycięzcę konkursu wskaże jury złożone z bluesowych autorytetów. Do występu na Małej Scenie, Rada Artystyczna zaprosiła 10 wykonawców: Są to: Adam Zalewski Trio, Magda Hanausek, Lublin Street Band, Roxana Tutaj & Good Omen, Black Job, Blues Menu, Diapositive, Silesian Hammond Group, Tipsy Drivers oraz The Storks.

39 Rawa Blues Festival odbędzie się w tym roku w dniach 11 – 12 października w dwóch największych i najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Katowicach (NOSPR oraz „Spodek”). Wkrótce organizatorzy ogłoszą zagraniczne gwiazdy, w tym roku na festiwalu zagra aż sześć zespołów z Ameryki Północnej. Będą wśród nich zarówno weterani bluesa, jak i młode twarze, będące przyszłością gatunku.

Rawa Blues Festival to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych bluesowych festiwali w Europie. Laureat nagrody „Keeping The Blues Alive”, przyznawanej przez amerykańską The Blues Foundation osobom i instytucjom, które najbardziej przyczyniają się do "podtrzymania przy życiu" oraz „rozwoju muzyki i kultury bluesowej”. Przez lata, na scenie katowickiego „Spodka” wystąpiły ikony gatunku, tacy jak: Junior Wells, Koko Taylor, Magic Slim, Keb Mo, Robert Cray, Albert Lee, Sonny Landreth i Marcia Ball.

Jeden koncert – trzy wcielenia. Tak w skrócie można opisać tegoroczną propozycję Ireneusza Dudka – twórcy i dyrektora festiwalu Rawa Blues.
''Chciałbym pokazać się publiczności nie tylko w roli wokalisty, ale przede wszystkim jako instrumentalista i kompozytor. Set będzie przekrojowy, zaprezentuję różne utwory z całego dorobku. Rozpocznę od kilku starszych kompozycji, w których zagram wyłącznie na gitarze akustycznej. Potem sięgnę po harmonijkę ustną i dołączą do mnie inni muzycy, z którymi najczęściej występuję na scenie. Na zakończenie setu zagram również na skrzypcach. Ten koncert będzie dla mnie dużym wyzwaniem, granie na trzech różnych instrumentach podczas jednego setu nie jest łatwe. Starannie się przygotowuję do tego koncertu, dużo ćwiczę na wszystkich instrumentach. Sala NOSPR stanowi dla mnie dodatkowe wyzwanie, tam słychać wyraźnie każdy dźwięk'' – mówi Irek Dudek.

Po przerwie, na scenę NOSPR-u wyjdą Rick Estrin & The Nightcats. Estrin to wirtuoz harmonijki ustnej, ale również charakterystyczny wokalista i znakomity showman. W tym roku obchodzi 70 urodziny, ale nie zamierza zwalniać tempa. No i wciąż jest w wysokiej formie artystycznej. Album Groovin' in Greaseland - wydany przez słynną bluesową wytwórnię Alligator Records – przyniósł artyście aż trzy „bluesowe Oscary”, czyli Blues Music Awards. Rick Estrin & The Nightcats zostali wówczas uznani za „Zespół Roku”, kompozycję „The Blues Ain't Going Nowhere” wybrano „Utworem Roku”, natomiast sam Estrin zwyciężył w kategorii „Tradycyjny Artysta Bluesowy”.
Muzyka Estrina i jego zespołu to wybuchowa mieszanka bluesa, swingu i rock'n'rolla, która znakomicie sprawdza się na żywo w bezpośrednim kontakcie z publicznością.

Jedną z wielu gwiazd tegorocznej Rawy Blues będzie Bruce Iglauer. Prezydent legendarnej bluesowej wytwórni Alligator – określa ją mianem „ukochanego dziecka Amy Winehouse i Little Richarda”. Klasyczny rock'n'roll i blues z głębi duszy zagrane z punkową energią. Żywiołowe i widowiskowe koncerty. W dwóch słowach – Lindsay Beaver.

Lindsay pochodzi z Kanady, ale obecnie mieszka w Teksasie.
''Perkusistka i wokalistka, odkryta i wprowadzona na szeroką scenę przez Bruce’a Iglauera, szefa wspomnianej już wytwórni Alligator. Wykonuje rock and rolla i bluesa, gatunki wciąż istniejące w zadziwiającej symbiozie, pod warunkiem, że uprawia się je pozostając blisko ich źródeł. Tak właśnie, jak to czyni jedna z nielicznych śpiewających perkusistek ze swoją grupą'' – rekomenduje artystkę Marek Jakubowski, autor „Małego leksykonu bluesa”, członek Rady Artystycznej Festiwalu.

\Beaver dorastała w robotniczej rodzinie, w której muzyka odgrywała ważną rolę. Od dziecka uwielbiała śpiewać, szczególnie upodobała sobie muzykę soul. Potem odkryła hip hop, zafascynowała się Tupakiem Shakurem. Ale wszystko zmieniło się, gdy jako czternastolatka odkryła Hendrixa... Pod wpływem jego twórczości nauczyła się grać na gitarze.

Perkusistką została przypadkiem, czy też raczej dzięki lenistwu pałkera jej zespołu, któremu nie chciało się taszczyć sprzętu na próby w jej domu. Ojciec Lindsay wysupłał trochę grosza, by kupić odpowiedni zestaw. A skoro perkusja stała na co dzień w domu... Beaver wciągnęła się w bębnienie do tego stopnia, że zapisała się na studia muzyczne w tej specjalizacji.

Lindsay Beaver nagrała pięć albumów wydanych własnym nakładem, aż odkrył ją Bruce Iglauer. „Tough As Love” to pierwsza płyta nagrana dla słynnej wytwórni.
„Wszystko się zgadza – są dynamiczne bębny, stylowy, zawadiacki wokal i repertuar łączący pieczołowicie wybrane covery z bardzo udanymi kompozycjami własnymi” - pisał o płycie recenzent „Polityki.''

Więcej informacji o biletach i samym festiwalu:

https://rawablues.com/?fbclid=IwAR33fV2R7_soKK9qzIBgOqE3plOkdFWLaarak_8PNTlVySGdSiv7cG7Un0k

https://www.facebook.com/rawablues/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCrPX6UbfaEHYB2Irmkz03z4cJNHHaJGmcXy_MBy_yydhHUpJR2XIxmtAWW-8cJ2JZualdECV2Vvq-j
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?