facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Film „ZARAZ ZA VISKOZA” jest zapisem koncertu solowego saksofonisty Mikołaja Trzaski, zrealizowanym w warunkach domowych w czasie odosobnienia związanego z pandemią koronawirusa przez jego syna Antoniego w Gdańsku w marcu 2020 i na zamówienie wrocławskiego Klubu Firlej. Data premiery: 27.03.2020 o godz. 20:00 na stronie YouTube.

Dziś każdy może wrzucić do sieci filmik ze swoim „wykonem” z kuchni lub balkonu. Krzepiącą piosenkę, śmieszny skecz, czytaną na głos bajkę dla dzieci. Możemy zrobić tym przyjemność znajomym na Facebooku, kolegom z pracy i szefowi, a zwłaszcza sobie. W internecie każdy może być artystą. Korzystamy z tego do woli. Poszukujemy takiej formy kontaktu zwłaszcza w izolacji, a przy okazji mamy hobby dla zabicia czasu. Nic w tym złego. Nie ma też niczego złego w tym, że występujemy obok profesjonalnych artystów. Oni też wrzucają takie filmiki. Za darmo możemy widzieć ich domowe występy. Dają nam przykład. Dla jednych jest to kolejna forma kreacji i przypomnienia, że istnieją i działają, dla innych to misja, związana z wykonywaniem zawodu pożytku publicznego.

W Ośrodku Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu myślimy o tych, którym pandemia zlikwidowała miejsca pracy: o muzykach, wypełniających dwa razy w roku (wiosną i jesienią) sale koncertowe Często sami są dla siebie menedżerami i przez wiele miesięcy układają plany tras koncertowych, szykując publiczności dodatkowo nowe wydawnictwo płytowe, zawierające materiał komponowany przez długi czas. Ci właśnie artyści mają teraz nie lada problem. Trasy odwołano. Nie zagrają kilkunastu koncertów, pozwalających przetrwać im do lata. W tej sytuacji jako promotor takich wydarzeń, także działając w myśl zasady pro publico bono, postanowiliśmy przenieść koncerty na jesień 2020, a w międzyczasie zaproponować naszym widzom 20-30 minutowe koncerty online.

''To są działania płatne. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób wypłacamy artystom honoraria za ich pracę, a więc za minikoncert z kuchni lub salki prób'' – mówi Robert Chmielewski, Dyrektor Firleja.
''Proszę nie mówić, że publiczna instytucja ma dotację na działalność, więc zapłaci. Nie ma. To wypłata a konto działań komercyjnych, nie z miejskiej dotacji. Ta misja jest adekwatna do sytuacji. Zaspokaja potrzeby wszystkich: publiczności, bo ta ma z kontakt artystą i jego twórczością, promotora, bo ten ma repertuar, instytucja świeci wprawdzie pustkami, ale jej media w internecie wypełnia atrakcyjny kontent i co najważniejsze – artysta ma za co przetrwać trudny czas na przednówku. Zaraza minie, a solidarność aktorów tego dramatu zostanie i wyda piękne owoce. Płaćmy tym, którzy są w gotowości i tylko zrządzenie losu sprawia, że nie mogą wykonywać swojego, jakże potrzebnego zawodu. W każdej umowie jest zapis, że możemy od niej odstąpić w przypadku „zdarzeń losowych, takich jak klęska żywiołowa itp”. Apeluję – nie odstępujmy. Przeciwnie. Bądźmy solidarni. Szukajmy rozwiązań. Płaćmy honoraria artystom!''

Na zaproszenie Firleja odpowiedzieli artyści sceny niezależnej, ponieważ ta cześć segmentu koncertów klubowych live jest domeną Ośrodka.

Wkrótce na stronie YouTube będzie można zobaczyć specjalny koncert elegijny Mikołaja Trzaski (znanego m.in. ze współpracy z Wojciechem Smarzowskim przy filmach, „Róża”, „Drogówka”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Wołyń” i „Kler”. Artysta współpracuje z czołówką światowej sceny improwizowanej), następnie Pawła Szamburskiego, lider zespołu Bastarda, Wacława Zimpela i Olę Bilińską oraz zespoły Czereśnie i Ślina.
https://www.youtube.com/user/firlejclub

Firlej prowadzi też warsztaty online w ramach projektu społecznego „Kawiarnia Sąsiedzka”. Zapraszamy!
http://www.firlej.wroc.pl/aktualnosci/warsztaty-w-kawiarni-sasiedzkiej-w-trybie-online.html

KLUB FIRLEJ
ul. Grabiszyńska 56, 53-504, Wrocław
tel./fax: +48 71 795 66 67
mobile: + 48 695 42 42 29
e-mail: firlej@firlej.wroc.pl

https://www.facebook.com/FirlejODA/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?