facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Wrocławski klub Filrej nawet w czasie pandemii ma bogatą ofertę kulturalną. Są to koncerty, wystawy oraz webinaria.

Gerber / Baczyński / Zakrzewski
koncert
Data premiery: 12.06.2020 o godz. 20:00 na stronie

https://www.youtube.com/watch?v=vZw2r4Nf1hY

''Projekt powstał na specjalne zamówienie Firleja. Zaprezentujemy swego rodzaju kolaż złożony z ambientalnych improwizacji, które nagraliśmy na przestrzeni dwóch dni w piwnicach Wyspy Tamka.''

Matylda Gerber jest saksofonistką i kompozytorką związaną z wrocławską sceną muzyki improwizowanej. Podczas dwuletniego pobytu w Londynie prowadziła kwartet jazzowo-post punkowy SIOOS oraz regularnie uczestniczyła w projektach: London Improvisers Orchestra, Skronk i Exploratorio. We Wrocławiu założyła zespół free-jazzowy – Kolega Doriana oraz trio jazzowe – Triology. Obecnie współtworzy kwartet grający muzykę improwizowaną – Ślina oraz zespół jazzowo-funkowy – Sneaky Jesus.

Filip Zakrzewski – gitarzysta, realizator dźwięku, promotor, organizator wydarzeń. Obecnie głównie związany z zespołami Torteks i Ślina.

Filip Baczyński – współzałożyciel i perkusista kwartetu Sneaky Jesus. Na jego styl składają się inspiracje jazzem, hip hopem, muzyką afrykańską i muzyką ameryki łacińskiej Pod aliasem GROOVE PROFESSOR produkuje instrumentalny hip hop, oparty w dużej mierze o sampling płyt winylowych oraz wykorzystując konwencjonalne instrumenty. Na antenie Akademickiego Radia Luz prowadzi audycję jazzową LUZ NOTE oraz audycję jazzowo-funkową Funkademik.

https://www.facebook.com/events/251913109251725/

Sitartronic
koncert
Data premiery: 19.06.2020 o godz. 20:00 na stronie.

https://www.youtube.com/watch?v=vZw2r4Nf1hY

''Niezależnie od tego, czy muzyka stymuluje wzrost roślin, czy bardziej od rocka służy im klasyka, czy indyjskie ragi, jak głoszą niektórzy, jedno jest pewno – rośliny to wyborna publiczność. A publiczność to ta wartość, której muzykowi brakuje najbardziej w przypadku koncertu z domowego zacisza.''

Sitartronic to solowy projekt Tomasza Orszulaka – wrocławskiego muzyka, kompozytora, producenta, multiinstrumentalisty, specjalizującego się w instrumentach strunowych. Wykorzystując tradycyjny indyjski instrument sitar, inspiruje się klasyczną muzyką indyjską, ale stara się umieścić go także w kontekście innych gatunków muzycznych. Bazę brzmieniową instrumentu poszerza o możliwości elektronicznego przetwarzania i zapętlania. Podczas koncertu równoprawną rolę odgrywają również gitary elektryczne i turecki bezprogowy cümbüş. Im więcej strun na pokładzie, tym lepiej.

https://www.facebook.com/events/168905704456076/

„Firlej online” to cykl koncertów specjalnych na zamówienie Klubu Firlej.

Od kilku miesięcy na kanale YouTube „firlejclub” prezentowane są koncerty specjalne polskich artystów sceny niezależnej. Dotąd w koncertach zarejestrowanych we własnych domach i salach prób wystąpili: saksofonista i kompozytor muzyki filmowej Mikołaj Trzaska; klarnecista, lider zespołu Bastarda Paweł Szamburski; kompozytor i improwizator Wacław Zimpel, multiinstrumentalistka Ola Bilińska, perkusista Hubert Zemler, Peter J. Birch, klarnecista i kameralista Michał Górczyński duet audio-wizualny Bartosz Weber/VTR, kompozytor Piotr Damasiewicz, duet Borowski/Gadecki oraz improwizator i kompozytor Patryk Zakrocki. Odbyły się również wyjątkowy koncert dla dzieci zespołu Czereśnie oraz występ zespołu New Cage. Ale to jeszcze nie wszystko.

26.06 – Wilhelm Bras

Wilhelm Bras, czyli muzyk i artysta dźwiękowy Paweł Kulczyński, miłośnik brzmień różnych, eksperymentów i koncertów plenerowych, autor instalacji oraz zapalony budowniczy instrumentów.

28.06 - Mark Tokar z okazji Dnia Konstytucji Ukrainy

Mark Tokar jest kluczową figurą ukraińskiej sceny improwizowanej. To pierwszy ukraiński muzyk, który wystąpił na prestiżowym festiwalu jazzowym w Chicago w 2012 roku.

03.07 – XDZVØNX

xDZVØNx to duet z Wrocławia wykonujący muzykę elektroniczną. Muzyka xDZVØNx to mroczny synth pop, w którym słychać wpływy takich gatunków, jak cold wave, industrial, techno albo post punk, z drugiej strony można odnaleźć w niej odniesienia do sztuki tradycyjnej i sakralnej.

Każdy może wesprzeć akcję „Firlej online”, kupując bilety-cegiełki na stronie internetowe:
http://www.firlej.wroc.pl/

Marcelina Groń
wystawa on-line
Data: 11.06.2020 o godz. 20:00 na stronie FB Firleja.


Marcelina Groń - wrocławska artystka, która tworzy obrazy barwne, ekspresyjne, pełne życiowej energii, młodości i pasji. Każdemu zagubionemu w kwarantannowej rzeczywistości i deszczowej pogodzie, polecamy zajrzeć na kanały Firleja - podzielimy się z Wami radością przebywania z obrazami Marceliny.

Marcelina Groń urodziła się we Wrocławiu w 1990 roku. W 2014 obroniła dyplom na kierunku Malarstwo w pracowni prowadzonej przez prof. zw. Krzysztofa Skarbka na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2011 roku studiowała na mediolańskiej Academii di Belle Arti di Brera. W 2017 roku ukończyła międzywydziałowe studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Od 2014 roku jest asystentką w pracowni rysunku 111 w pracowni prof. Darii Mileckiej. W 2019 roku obroniła doktorat pt. Nieczytelność. Intertekstualność w sztuce.

Kuratoruje-poklatkuje: Małgorzata Grączewska.

https://www.facebook.com/events/625206601447653/

Webinarium #2
Zapraszamy 15 czerwca o godz. 15:00 na drugie spotkanie informacyjne (online) dotyczące programu Bardzo Młoda Kultura - Dolny Śląsk 2019-2021.


W trakcie webinarium będzie można się dowiedzieć m.in.:

- jak wypełnić wniosek? zgłoszenie inicjatywy - jakie wydatki można sfinansować z programu? - jak zbudować budżet inicjatywy? - jak będzie przebiegała realizacja inicjatyw? - w jaki sposób będzie trzeba rozliczyć inicjatywę?

Prowadzenie: Paweł Kamiński (koordynator BMK).

Spotkanie odbędzie na facebooku Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Dolny Śląsk, w przygotowanym na tę okazję wydarzeniu (zakładka „dyskusja”). Osoby zainteresowane prosimy o kliknięcie "wezmę udział".

Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 to ogólnopolski trzyletni program realizowany i finansowany przez Narodowe Centrum Kultury. Na terenie Dolnego Śląska jego operatorem wojewódzkim jest Ośrodek Działań Artystycznych „Firlej” we Wrocławiu.

Więcej informacji:

Strona "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk"
Strona "Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk" na Facebooku

Firlej po woli przygotowuje się do ponownego otwarcia dla publiczności. W lipcu są zaplanowane Dolnośląska Giełda Fonograficzna (04 lipca) oraz Pchli Targ (11 lipca). Szczegóły wkrótce.

Zapraszamy również na stronę FB Kawiarni Sąsiedzkiej, która działa w trybie online i zachęca mieszkańców Wrocławia do twórczej aktywności. Będzie można uczestniczyć w spotkaniach na żywo na Ławeczce Sąsiedzkiej z animatorką Katarzyną Religą oraz w Biblioteczce Sąsiedzkiej z Olgą Szelc. Na stronie Kawiarni Sąsiedzkiej odbywają się także warsztaty online rękodzieła, robienia kolaży, fotograficzne oraz takie, które zostały wymyślone specjalnie dla kreatywnych dzieci.

Więcej informacji o aktywnościach online w Kawiarni Sąsiedzkiej znajdziecie na stronie Firleja oraz na Facebooku.

http://www.firlej.wroc.pl/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?