facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Dolnośląskie działania związane z Bardzo Młodą Kulturą powoli dobiegają końca. Pośród kilkudziesięciu nadesłanych zgłoszeń wybranych zostało osiem inicjatyw, które zostały wsparte finansowo oraz merytorycznie w ramach ogólnopolskiego programu Narodowego Centrum Kultury, którego operatorem regionalnym od roku 2019 jest wrocławski Ośrodek Działań Artystycznych - Firlej.

Co to oznacza?

Za nami są już 3-dniowe szkolenia dla zwycięskich ekip w Srebrnej Górze, podczas których uczestnicy doświadczali praktycznych technik i narzędzi animacji, zgłębiali wiedzę nt. roli sektorów kultury i oświaty w budowaniu kapitału społecznego, a także uczestniczyli w prelekcjach dotyczących użytecznej diagnozy, ewaluacji i refleksji w działaniach projektowych oraz budowania i podtrzymywania relacji. Rozwinięciem powyższych są kolejne 2 spotkania warsztatowe w Ośrodku Postaw Twórczych (22 i 29 X), a także 2. Dolnośląskie Forum Edukacji Kulturowej, zaplanowane na 5 listopada w Wałbrzychu.

W międzyczasie zespoły animatorów i edukatorów z Bierutowa, Jelcza-Laskowic, Kobierzyc, Bolkowa, Legnicy, Wałbrzycha, Jugowa oraz Mysłakowic od września do końca października realizują projekty mające na celu nawiązywanie i wzmacnianie więzi, nie tylko pomiędzy instytucjami, ale przede wszystkim wśród społeczności, z którymi obcują na co dzień.

W tym roku są to:

Lokalne opowieści w kulturze nowych mediów (Bierutów)

Bierutowskie legendy autora Marka Bińkowskiego w animacji poklatkowej; warsztaty filmowe (rysunek, montaż), warsztaty storytelling'u (opowieść), warsztaty sound-design'u (dźwiękowe), finał w postaci publicznego wyświetlenia materiału z realizacji oraz wydanie legend na płycie DVD. Celem projektu jest twórcze kształtowanie tożsamości mieszkańców gminy Bierutów poprzez „ożywienie” lokalnych legend i opowieści za pomocą technik nowych mediów.
Zespół: Konrad Galicki, Alicja Krasny, Adam Marcinkiewicz

Jestem przeciw! (Jelcz-Laskowice)

Projekt mający na celu przeciwdziałanie hejtowi poprzez uświadamianie groźnych skutków wynikających z tego zjawiska, jakimi są m.in. rany psychiczne i wyalienowanie ze społeczeństwa. W ramach inicjatywy prowadzone są działania w postaci: spotkań dyskusyjnych (zaznajomienie uczniów z narastającym problemem), warsztatów bębniarskich, plastycznych i filmowych (teledysk przeciwko hejtowi), stworzenie protest songu, ogłoszenie konkursu na najlepszy motyw graficzny będący motywem przewodnim na plakatach i billboardach, koncert finałowy (Foliba, Bakshish).
Zespół: Marzena Niżyńska, Renata Leśkiewicz, Anna Kowal-Goliszek


Bzz... edukacja przez sztukę i zabawę (Kobierzyce)

„Bzz... edukacja przez sztukę i zabawę” to warsztaty i wykłady ze sztuki muralu, warsztaty konstrukcyjne ("hotele dla owadów"), warsztaty ceramiczne (poidełka dla owadów), prelekcja o owadach pożytecznych i ich znaczeniu w przyrodzie oraz wyjazd do zagrody edukacyjnej. Finałem przeprowadzonych prac jest mural o tematyce proekologicznej, który powstał na elewacji Kobierzyckiego Ośrodka Kultury. Projekt ma na celu inspirowanie młodzieży do twórczego wyrażania siebie, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz zwiększanie świadomości w zakresie działań proekologicznych.
Zespół: Katarzyna Jagiełło, Wioletta Rumian, Marcin Jagiełło


GRAtka Bolków (Bolków)

GRAtka Bolków to cykl spotkań dla dzieci i młodzieży w Galerii Ars Et Historia w Bolkowie. Istotą projektu jest stworzenie przestrzeni do dialogu, zrozumienia się i wzajemnego uczenia. Efektem planowanych działań będzie innowacyjna wystawa (traktująca o historii i dziedzictwie) opracowana w formie przestrzennej i planszowej gry na podstawie wysłuchanych legend. Inicjatywa ma na celu poszerzenie wiedzy z zakresu dziedzictwa kulturowego regionu wśród najmłodszych, uwrażliwienie na różne środki artystycznego wyrazu, umożliwienie wewnątrzpokoleniowej integracji społecznej, rozbudzenie kreatywności, rozwój umiejętności manualnych, a także podwyższenie poczucia własnej wartości przy jednoczesnym zwiększeniu aktywnego udziału społeczności lokalnych w życiu publicznym.
Zespół: Katarzyna Doszczak-Fuławka, Wioletta Drewniak, Marlena Gołdyn


Fahrenheit 451 - interdyscyplinarne warsztaty z nauki czytania (Legnica)

Intermedialne działania w Galerii Sztuki w Legnicy to m.in. lektura i analiza książki i jej filmowych adaptacji, warsztaty wideo, których efektem jest wideo esej (uczestnicy wybierają fragment tekstu z ulubionej książki, z którym się identyfikują i przedstawiają go w formie wizualnej), warsztaty z konwersji tekstu na formę graficzną (zwiększenie świadomości materialności tekstu, co jest szczególnie istotne w dobie zmiany czytelnictwa z papierowej na formę e-czytników), stworzenie tekstualnej wystawy oraz strony internetowej w postaci wideo bloga. Projekt, zakładający także zbadanie preferencji czytelniczych, ma za zadanie przyczynienie się do rozwoju samodzielnego, racjonalnego myślenia i kreatywności.
Zespół: Małgorzata Dancewicz, Krzysztof Pawlik, Tomasz Dziurzyński


#projekt rękodzieło (Wałbrzych)

Warsztaty mają na celu zaoferowanie dzieciom i młodzieży spędzanie czasu wolnego w nietypowy sposób. Rozwój zdolności manualnych, nauka kreatywnego myślenia, nabycie wiedzy i praktycznych umiejętności rękodzielniczych (szycie na maszynie, decoupage - zdobienie polegające na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej, scrapbooking - ręczne tworzenie i dekorowanie albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi, inne), to formy zajęć, zachęcające do nieszablonowego działania w pojedynkę oraz w grupie.
Zespół: Justyna Drapała, Beata Łukiewicz, Kamila Kołodziejczyk, Urszula Nowicka

Co lepiej porywa? UFO czy film? (Jugów)

Zintegrowane warsztaty aktorsko-reżyserskie dla dzieci ze świetlicy środowiskowej w Jugowie zakładają pracę nad scenariuszem, nabycie doświadczeń aktorskich oraz tworzenie krótkich form filmowych. Celem projektu jest wzmacnianie świadomości nad pracą zespołową; współpracą w gronie rówieśników oraz z osobami starszymi. Punktem wyjścia do tworzenia scenariusza jest miejscowa tajemnica z okresu II Wojny Światowej, która znana jest jako słynna "muchołapka"- żelbetowa konstrukcja chłodnicza na terenie kopalni, którą niektórzy utożsamiają z czymś w rodzaju lądowiska dla tzw. niemieckich UFO...
Zespół: Joanna Kołodziejczyk, Michał Dawidowicz, Dagmara Przewłocka

Na tyłach kultury (Mysłakowice)

Inicjatywa "Na tyłach kultury" polega na wykorzystaniu potencjału drzemiącego w lokalnej społeczności i zapuszczonych terenach przylegających do Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach. Projekt zakłada stworzenie muralu z płytek ceramicznych wykonanych przez okolicznych mieszkańców, warsztaty renowacji krzeseł i okien (drugie życie), a także zwrócenie uwagi na problem degradacji plastikowych nakrętek. Przedsięwzięcie ma na celu zachęcić mieszkańców gminy do współpracy i dbania o najbliższe otoczenie.
Zespół: Marianna Ostrowska, Helena Nawrot, Magdalena Król, Marta Weinke

Więcej o działaniach programu Bardzo Młoda Kultura na Dolnym Śląsku na stronach:

http://www.firlej.wroc.pl/firlej-zostal-operatorem-regionalnym-bardzo-mlodej-kultury-na-lata-2019-2021

https://www.facebook.com/BardzoMlodaKulturaDolnySlask/
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?