facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Zespół KOWALSKI, który na początku XXI wieku zrobił niemały szum w mediach muzycznych powraca z nowym materiałem. Tym razem zespół promuje również teledysk, który powstał do utworu „D_opamin_A”. KOWALSKI zwraca w nim uwagę na problem depresji oraz walki z tą bardzo ciężką chorobą.

Już pisownia słowa dopamina w tytule przykuwa uwagę… Dlatego pytamy o genezę i znaczenie tekstu jego autora, jednocześnie wokalistę i lidera KOWALSKIEGO, Grzegorza Szlapę. ''D_opamin_A.'' jest piosenką, która może być, i pewnie będzie różnie interpretowana.

''Każdy ma w życiu lepsze i gorsze chwile, swoje porażki i zwycięstwa. Życie składa się z momentów, w których balansujemy jak na rozpiętej linie pomiędzy radością, a smutkiem, spełnieniem, a zagubieniem, pomiędzy euforią, a depresją. Potrzebujemy nieustannie DOPAMINY, która daje nam poczucie szczęścia. Pragniemy jej, pożądamy. Jest cudownie, jeśli dostajemy ją w różnej postaci od życia lub bliskich nam osób będących jego częścią'' – odpowiada.

Również teledysk, bardzo odzwierciedlający tematykę, obrazuje główny temat. Tu również prosimy o komentarz Grzegorza:

''W wideoklipie chcieliśmy zwrócić uwagę na sytuację odwrotną, na poważny problem społeczny jakim jest DEPRESJA, będąca swoistym przeciwieństwem DOPAMINY. Niestety coraz częściej wśród znajomych, przyjaciół, najbliższych zderzamy się z DEPRESJĄ. U innych jej nie dostrzegamy na czas lub ją bagatelizujemy. Natomiast sami nią dotknięci nie potrafimy sobie z nią poradzić, jesteśmy bezsilni. Depresja to CHOROBA, którą można pokonać - farmakologią, psychoterapią i wsparciem. Ten teledysk ma pomóc to uświadomić i dać nadzieję osobom chorującym oraz ich najbliższym. Wskazujemy również miejsca, gdzie można uzyskać więcej niezbędnych informacji potrzebnych w walce z tą niebezpieczną chorobą naszych czasów.''

Autorką muzyki do piosenki jest Magda Wójcik, wokalistka zespołu GOYA, znana ze współpracy z wieloma topowymi artystami (m.in. Sanah). Magda wraz z Grzegorzem Jędrachem, odpowiadają za produkcję i ostateczne brzmienie singla „D_opamin_A.”

Zresztą ta bliska znajomość KOWALSKIEGO z duetem producenckim z Warszawy zaowocowała już wcześniej zaśpiewanym przez zespół w duecie z Magdą singlem „Bliżej Mi”, a po nim wspólną produkcją nowej płyty, która ukaże się niebawem.

Od ostatniej płyty KOWALSKIEGO „Swobodny przelot” minęło już 17 lat, dlatego pytamy, czy z ich perspektywy coś zmieniło się w polskim świecie muzycznym.

''Zmieniło się oczywiście bardzo wiele, w końcu „zmiany” to tak naprawdę jedna z niewielu rzeczy w życiu jakich możemy być pewni. Pojawiło się bardzo wielu młodych, bardzo utalentowanych wykonawców. Ze strony fanów dostęp do muzyki poprzez streaming stał się prosty i powszechny, a co za tym idzie również ze strony wykonawców łatwiej jest się zaprezentować, wydać samemu singla czy album, dotrzeć bezpośrednio do słuchacza w sieci. Dzięki temu jest olbrzymia podaż i wybór oferowanej muzyki. KOWALSKIEMU to „przestawienie” się zabrało trochę czasu, ale na szczęście muzyka to nie wyścigi. Jedno moim zdaniem jest niezmienne - radość tworzenia, muzykowania i prawda przekazu, którą powinna właśnie nieść w sobie muzyka'' – odpowiada Szlapa.

Zespół zapowiada trzeci album, który jest już gotowy, oprócz tego zdradzają, że szykują coś na 20lecie ich pierwszej płyty pt. „Marian”. Żeby być na bieżąco, mocno zachęcamy do śledzenia ich w social mediach.

https://www.facebook.com/officialkowalski
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?