facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Piękna pogoda dotarła też do Firleja – wyjazdy za granicę, koncerty i wakacyjne wydarzenia, korzystając ze słonecznej pogody. Lipiec rozpocznie się od wyjazdu do Czech w ramach projektu “Sąsiedzi 2021” z koncertem Mikołaja Trzaski, Petra Vrby, Balázs'a Pandiego oraz Marka Tokara. Również, na początku lipca na letniej scenie Firleja odbędzie się koncertu muzyki improwizowanej, wystąpią Mark Tokar i Tomasz Sikora W sierpniu natomiast będzie można usłyszeć koncert laureatów konkursu organizowanego dzięki projektowi “How Far is Now”

Dodatkowo, cyklicznie wakacyjny czas urozmaicą warsztaty i spacery po Wrocławiu, organizowane przez Kawiarnię Sąsiedzką, Pchli Targ oraz kolejne wydanie Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej – trochę online, trochę na żywo, a trochę w ruchu.

Zagraniczny projekt „Sąsiedzi 2021”

„To już po raz czwarty zespołowi Firleja przyjdzie się zmierzyć z projektem "Sąsiedzi" czyli trasą koncertową, mikro festiwalem polskiej muzyki improwizowanej. Nasz cel jest niezmienny: spotkać się w gronie najbliższych sąsiadów, aby w nieskrępowanej artystycznej atmosferze przełamywać stereotypy kulturowe, tworzyć nowe kolaboracje i zawiązywać przyjaźnie na śmierć i życie.”
Robert Chmielewski – dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych "Firlej" we Wrocławiu

Czwarty rok z rzędu rusza kolejna edycja projektu “Sąsiedzi”, w ramach którego organizowany jest mikro-festiwal polskiej muzyki improwizowanej w Czechach, Ukrainie, na Węgrzech, Słowacji. “Sąsiedzi 2021” przełamują muzyczne stereotypy i służą wymianie poglądów na sztukę improwizacji. W tym roku wystąpią wybitni przedstawiciele sceny muzyki improwizowanej i jazzowej: Mikołaj Trzaska, Balázs Pandi, Mark Tokar, Paweł Szamburski, Petr Vrba, Kuba Więcek i zespół Błoto. Organizator, wrocławski Firlej, od lat dba o "dobrosąsiedzkie stosunki" gdzie przyjaźń i dobra muzyka to podstawa.

Pierwszy koncert odbędzie się 8 lipca na festiwalu w Boskovicach w Czechach, gdzie wystąpią: legenda polskiej sceny improwizowanej - Mikołaj Trzaska, wybitny ukraiński muzyk - Mark Tokar, węgierski perkusista znany ze współpracy z artystą Merzbow - Balázs Pandi oraz jedna z najważniejszych postaci czeskiej sceny improwizowanej - Petr Vrba.

Więcej informacji na temat muzyków oraz partnerów można przeczytać na stronie: http://www.firlej.wroc.pl/projekty-miedzynarodowe/sasiedzi

Mark Tokar i Tomasz Sikora
koncert na letniej scenie Firleja
10.07.2021 (sobota), o godz. 20:00, wstęp wolny


Zapraszamy na letnią scenę Firleja, na koncert polsko-ukraińskiego duetu muzyki improwizowanej Mark Tokar i Tomasz Sikora.

Mark Tokar - lwowianin, wybitny kontrabasista, współtwórca wielu międzynarodowych projektów muzycznych z gwiazdami gatunku, oraz Tomasz Sikora - muzyk zespołu Karbido, znany ze współpracy m.in. z Jurijem Andruchowyczem. Muzycy przeprowadzą improwizowany dialog pomiędzy instrumentami, wymieniając się na scenie, przed słuchaczami doświadczeniami, kulturami i swoimi poglądami na muzykę.

http://www.firlej.wroc.pl/wydarzenia/koncerty/mark-tokar-i-tomasz-sikora-na-zywo.html

https://www.facebook.com/events/513677369955624

Koncert laureatów konkursu „How Far is Now”
koncert
17.08.2021 (wtorek), wstęp wolny


W maju Firlej prowadził nabór do międzynarodowego projektu “How Far is Now”, w ramach którego odbywał się konkurs, którego laureaci zostali wybrani na początku czerwca. Zwycięzcy z Polski: Javva,The Overview Effect (OvE) iHey Hato zagrają 17.08.2021 roku na scenie Firleja muzykę, która pozwoliła im na zostanie wybranym spośród aż 112 zgłoszeń spełniających warunki projektu. Koncert będzie nagrywany, a następnie zostanie wyemitowany w trzech pozostałych krajach biorących udział w projekcie (Mezzanine z Ukrainy, Podium Asteriks z Holandii oraz Belvedere Namur z Belgii).

http://www.firlej.wroc.pl/projekty-miedzynarodowe/how-far-is-now

Wakacje w Firleju

Przez całe wakacje w Firleju i Kawiarni Sąsiedzkiej będzie odbywać się wiele artystycznych, edukacyjnych i angażujących lokalną społeczność działań. Korzystając z pogody będzie trochę aktywnych wydarzeń: Spacery Literackie, spacerująca forma Ławeczki Sąsiedzkiej, Pchli Targ oraz Dolnośląska Giełda Fonograficzna, ale również nie zabraknie już znanych warsztatów – Kolaże w Firleju przez całe lato oraz Horoskop Komiksowy. Sąsiedzka Biblioteczka, Osiedlowe Historie w Kawiarni Sąsiedzkiej, zarówno online, jak i stacjonarnie. Pomimo wakacyjnego nastroju Firlej nie zwalnia!

http://www.firlej.wroc.pl/aktualnosci/wakacje-w-firleju.html

https://www.facebook.com/Firlejkawiarnia

KLUB FIRLEJ
ul. Grabiszyńska 56, 53-504, Wrocław
tel./fax: +48 71 795 66 67
mobile: + 48 695 42 42 29
e-mail: firlej@firlej.wroc.pl
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?