facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Dziś oficjalna premiera nowego, już siódmego utworu, który znajdzie się na debiutanckiej płycie grupy Pozory. ''Oczy'' to gorący singiel na miarę środka lata, pełen ciepła i miłości.

Od pierwszej sekundy słychać, że w rocku i w miłości wszystkie chwyty dozwolone, a tutaj mamy do czynienia z obiema kwestiami, ponieważ kawałek ma cechy rockowego hitu o miłości. Odbiorca ma wrażenie, jakby siedział na miejscu pasażera w Tesli rozpędzającej się do 100km/h w dwie sekundy. Jest wbity w fotel przez powietrze i energię, które napierają z głośników.

Oczy to dotychczas najbardziej singlowy numer Pozorów i zarazem najbardziej “wakacyjny” (mimo że utwór “Wakacje” miał swoją premierę przed wakacjami). Dzięki swej prostocie i tryskającej energii przypomina klimatem Wiosnę Organka. Nic więc dziwnego, że data premiery przypadła na najgorętszy koncertowy okres roku w środku sezonu urlopowo-festiwalowego.

Utwór od początku zalewa słuchacza ścianą przesterowanych gitar i kalifornijskich chórów. Zespół bez przerwy zapewnia szeroką przestrzeń, na zmianę dając gitarom wybrzmieć i podkręcając ich tempo. W połowie utworu następuje charakterystyczne dla Pozorów przełamanie tempa i zespół przechodzi w bardziej zwiewną, taneczną część utworu wypełnioną pulsującym rytmem, funkową gitarą i skocznymi syntezatorami. W utworze głosu użyczył gościnnie Piotr Niesłuchowski, współpracujący m.in. ze Skubasem i Natalią Przybysz.

Chóralny okrzyk, od którego numer się zaczyna, jest jego punktem rozpoznawczym. Zespół wykorzystuje siłę prostej melodii nie dając o niej zapomnieć w trakcie utworu (wykorzystuje do tego między innymi falset, podobnie jak John Frusciante czy Bee Gees) i tymże okrzykiem, niczym klamrą, kończy. Stadionowy charakter głównego motywu oczu na pewno sprawdzi się podczas koncertów na żywo i pozwoli wyzwolić energię z festiwalowiczów.

Lirycznie Oczy to dialog między kochankami, pełen namiętności i zaangażowania, niekiedy borykający się z nieporozumieniem, jednak na okrągło serdeczny. Opowieść o wachlarzu emocji między dwojgiem ludzi zostaje podkreślona teledyskiem nakręconym i wyreżyserowanym przez Dawida Marca. W rolach głównych wystąpili Karolina Kwaśniak i Romek Olesiuk. Klip dostępny na oficjalnym kanale YouTube zespołu i z pewnością przypadnie do gustu fanom serialu “The End of the F***ing World”..

Premierę kolejnego utworu z płyty zespół Pozory zaplanował na 27 sierpnia, natomiast ostatnia część Wahań ujrzy światło dziennie w ostatni piątek września 2021r. Na jesieni zespół planuje wydanie całości materiału na fizycznych nośnikach. Pozory - trio z Warszawy powstałe w 2019 roku. Zespół tworzy gitarową muzykę alternatywną z elementami elektroniki. M. Ochijewicz, M. Dawidczyk, J. Wojnar.

Teksty grupy to pozory nostalgii za drażami korsarzami i optymizmu, że miasto nie musi być toksyczne. Pozory poprzez muzykę chcą celebrować niedoskonałości i chaotyczny indywidualizm. Brzmieniowo inspirują ich m.in. Jack White i Arctic Monkeys.

https://www.facebook.com/pozory.band

https://linktr.ee/pozory
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?