facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Po autobiografii Dave’a Mustaine’a i książce Martina Popoffa ‘’So far…so good.. so Megadeth’’ przyszedł czas na opowieść o klasycznym, heavy metalowym dziele – ‘’Rust in peace.’’ Kto by pomyślał, że album, który został nagrany 31 lat temu, wciąż wzbudza zachwyt wśród fanów metalu. ‘’Nieznana historia’’ to wyjątkowa publikacja ze względu na to, że o okolicznościach powstania tej płyty mówią sami muzycy, producenci, menagerowie.

Opowieść zaczyna się w 1988 roku, gdy Megadeth są u szczytu sławy grając w ramach Monsters of Rock na Castle Donington. Mimo wielkiego sukcesu grupa jest w rozsypce – głównie ze względu na liczne nałogi muzyków. Świadczą o tym niezwykle szczere wypowiedzi Chucka Behlera, który pierwotnie miał zagrać na ‘’Rust in peace.’’ Dochodzi do przetasowań w składzie – do Megadeth dołącza Marty Friedman i Nick Menza.

Pozostaje jeszcze kwestia uzależnienia Dave’a Ellefsona i Dave’a Mustaine’a od narkotyków. Proces wychodzenia z nałogu jest długi oraz intensywny. Dowiadujemy się o skrywanych słabościach muzyków, ale też o ich wielkiej determinacji do całkowitego wyzdrowienia (rozdziały ‘’Droga do oczyszczenia’’ i ‘’Powrót na odwyk’’).

Sam proces powstania ‘’Rust in peace’’ jest omówiony bardzo szczegółowo i analitycznie. Okazuje się na przykład, że pomysły na część utworów z tej płyty zrodziły się w głowie Mustaine’a ….. jeszcze przed powstaniem Megadeth. Każdy fan będzie wiedział jak wyglądał proces nagrania i miksowania ‘’Rust in peace’’, jak powstawały poszczególne utwory, jak grupa wykonywała album na żywo, na jakim sprzęcie grali muzycy.

W książce znajdziemy mnóstwo nieznanych wcześniej faktów – na przykład jak Axl Rose ‘’przeszkodził’’ w sesji nagraniowej Megadeth (w wyniku czego producent Mike Clink musiał ponownie zająć się nagraniami z Guns’n’Roses). Albo, że istnieją wersje demo płyty z gitarowymi solówkami Chrisa Polanda. Możemy też się dowiedzieć o wielu sprawach, które toczyły się wokół Megadeth – na przykład o życiu prywatnym artystów.

Dave Mustaine wybiega nawet w przyszłość opisując próby odbudowania składu z ‘’Rust in peace’’ na okoliczność 20 rocznicy powstania krążka. Niestety, mimo szczerych chęci dwóch Dave’ów Nick Menza i Marty Friedman nie byli zainteresowani.

Książkę czyta się jednym tchem. Muzycy odsłaniają kulisy powstania legendarnej płyty i robią to w bardzo zajmujący i szczery sposób. Czytając ‘’Nieznaną historię’’ można odnieść wrażenie, że artyści siedzą obok siebie i wspominają stare dobre czasy. Pozycja obowiązkowa – nie tylko dla fanów Megadeth.

Wydawnictwo: SQN
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?