facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!



Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl





Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Związki muzyki popularnej z twórczością ludową mają w Polsce bardzo długą tradycję. Należy wspomnieć tutaj o wartościowym projekcie Grzegorza Ciechowskiego(Grzegorz z Ciechowa), który w bardzo ciekawy i nowatorski sposób połączył muzykę taneczną z tradycyjnymi pieśniami ludowymi. W przypadku ,,Erotyków ludowych'' mamy jednak do czynienia z czymś zupełnie nowym i niezwykłym.



Czy można połączyć klasyczny jazz o często bardzo swobodnej formie z tradycyjną polską muzyką ludową? Wydawałoby się ,że to tak jakby zestawić ze sobą ,,ogień i wodę''! A jednak to osobliwe połączenie dwóch odległych muzycznych światów sprawdza się znakomicie.

Płyta ,,Erotyki ludowe'' nagrana z udziałem tak znamienitych gości jak Michał Urbaniak, Tymon Tymański, Gendos, Włodzimierz ,,Kinior'' Kiniorski i Antoni Gralak niejednokrotnie potrafi zaskakiwać. Partie wokalne wykonane przez Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej są bardzo ciekawie wtopione w muzyczną tkankę i często stanowią one jedynie punk wyjścia do tworzenia wielowątkowych form.

Na albumie znajduje się 13 kompozycji bardzo zmiennych nastrojowo – od lekkich lirycznie i muzycznie (,,Baraneczek'' , ,,Zimna rosa'') przez podniosłe ,,Boże,Ty mój Boże'', ,,Na cmentarzu'' aż po ,,mroczne'' impresje jak ,,Siano'', ', ,,Czyście radzi?''.

Na płycie znajdziemy wiele ciekawych,a nawet niekiedy zaskakujących rozwiązań aranżacyjnych. W ,,Boże, Ty mój Boże'' pozornie dowcipny tekst o niedoskonałościach ludzkiej urody celowo kontrastuje z podniosłym,modlitewnym charakterem kompozycji.

W ,,Sianie'' natrafimy na prawdziwą mozaikę muzycznych klimatów od nowoczesnego jazzu aż po rock progresywny. Tradycyjny jazz, o dość tajemniczej aurze pojawia się w kompozycji ,,Dunaju,Dunaju''. Kolejna,podniosła forma w postaci ,,Na cmentarzu'' to już klasyczny przykład muzyki filmowej w najlepszych wydaniu.

Najbardziej dziwna i niesamowita jest kompozycja ,,Czyście radzi?'' z tajemniczymi demonicznymi głosami rodem z thrillera lub horroru. Bardzo podoba mi się poruszająca pieśń ,,Kołysanka (Lu lu dziecię)'' śpiewana przez jedną z wokalistek Zespołu Śpiewaczego wielkim uczuciem. Pogodny nastrój wprowadza utwór ,,Zimna rosa'' oparta na rytmicznej grze fortepianu i jazzowych impresjach w dalszej części kompozycji.

,,Erotyki ludowe'' to album do którego warto wracać,aby cały czas odkrywać wielkie bogactwo zarówno tekstów jak i samej zróżnicowanej stylistycznie muzyki. Moim zdaniem to jedna z najciekawszych i wartościowych płyt mijającego już roku.
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?