facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania


Witaj!
Na stronie znajdziesz między innymi, recenzje płyt muzycznych, koncertów, książek oraz filmów biograficznych ze świata muzyki. Wszystkie teksty są mojego autorstwa więc zachęcam do wyrażenia swojej opinii w systemie komentarzy i oceniania przy każdej publikacji. Żeby dowiedzieć się więcej o mojej osobie, zapraszam do zakładki "O mnie".

Pozdrawiam
Marcin Mlek
25 marca Wolf Spider wystąpił we Wrocławiu na specjalnym koncercie w ramach Tribute to Lemmy. Grupa zagrała wiele klasycznych już kompozycji z repertuaru Motorhead. To była dobra okazja, aby porozmawiać po koncercie z muzykami Wolf Spider: Piotrem Mańkowskim (gitara), Mariuszem ''Marysiem'' Przybylskim (bas) i Przemysławem Marciniakiem (gitara).
Festiwal Soundedit dołącza do obchodów 100-lecia Polskiej Awangardy. Pierwszy ogłaszany koncert przygotowuje duet Skalpel. Skalpel jest w dużym stopniu zespołem dekonstrukcyjnym. Czerpiąc z muzyki przeszłości destyluje składniki, które uważa za wartościowe, atrakcyjne. Na Soundedit wystąpi Michael Nyman - jeden z najbardziej innowacyjnych i cenionych kompozytorów brytyjskich. Karnety na Soundedit ’17 do marca dostępne w atrakcyjnej, promocyjnej cenie.
Zespół Airbag, który wydał właśnie swoją czwartą w karierze płytę, "Disconnected", rusza w trasę koncertową promującą wydawnictwo. W jej ramach norweska grupa zawita 19 maja do wrocławskiego Firleja.
1 maja od godz. 10.00 spotykamy się na wrocławskim Rynku, by posłuchać mistrzów gitary i pobić kolejny Gitarowy Rekord Guinnessa. W tym roku scena wypełni się znakomitymi polskimi i zagranicznymi artystami - zagrają m.in. Greg Koch, Grzegorz Skawiński, Jan Borysewicz, Jerzy Styczyński, twórca Największej Gitarowej Orkiestry na świecie - Leszek Cichoński, Paweł Domagała, Jelonek. Do grona gości dołącza amerykański wokalista i ceniony gitarzysta bluesowy - LeBurn Madddox.
To już drugi album tego krakowskiego trio. W swej twórczości Inverted Mind penetrują najbardziej mroczne i depresyjne obszary metalu. Nastrój całości dobrze oddaje już sama okładka.
Jake Isaac jest zdecydowanie wśród tych artystów, których powinniśmy z uwagą obserwować w 2017 roku. Londyńczyk z karaibskimi korzeniami to niezwykle uzdolniony wokalista i multiinstrumentalista. Już teraz można posłuchać singla ''Long road.'' Płyta „Our Lives” ukarze się już 5 maja.
8 lat w Tybecie zostało jednym z 50 zespołów z całej Polski wyłonionych do udziału w drugim etapie przesłuchań do festiwalu w Jarocinie. Od 31go marca do 9go kwietnia potrwa głosowanie internautów, które wyłoni finalistów tegorocznych jarocińskich Rytmów Młodych.
Już pierwszy album zespołu zrobił na mnie pozytywne wrażenie. ‘’Horyzont zdarzeń’’ jest bardziej dojrzałą i zdecydowanie lepiej brzmiącą płytą. Sama muzyka się nie zmieniła - podobnie jak teksty odwołujące się do pogańskich wierzeń.
Niedawno ukazał się singiel grupy Imaginarium promujący nadchodzącą płytę "Contrast". Jest to kontynuacja bardzo dobrze przyjętego debiutanckiego albumu "Imaginary Wonderland", który dzięki słuchaczom Antyradia uzyskał tytuł szóstej płyty roku w plebiscycie Polska Płyta Roku 2013.
14 lipca ukaże się nowy album Lucy Rose zatytułowany ''Something’s Changing.'' Płytę zwiastuje singiel ''Floral dresses.'' 21 kwietnia tego roku artystka pojawi się w Polsce, w Poznaniu, w ramach festiwalu Enea Spring Break, gdzie wystąpi z akustycznym setem.
16 czerwca bieżącego roku będzie miała miejsce premiera nowej płyty legendy rock'n'rolla - Chucka Berry'ego. Artysta zmarł 18 marca 2017 w wieku 90 lat. Muzyk był prawdziwą legendą rock & rolla, która inspirowała wszystkich – od Elvisa Presleya poprzez The Beatles, aż po The Rolling Stones. Materiał na album ''Chuck'' został skomponowany i wyprodukowany przez artystę w okolicach St. Louis.