facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania


Witaj!
Na stronie znajdziesz między innymi, recenzje płyt muzycznych, koncertów, książek oraz filmów biograficznych ze świata muzyki. Wszystkie teksty są mojego autorstwa więc zachęcam do wyrażenia swojej opinii w systemie komentarzy i oceniania przy każdej publikacji. Żeby dowiedzieć się więcej o mojej osobie, zapraszam do zakładki "O mnie".

Pozdrawiam
Marcin Mlek
Druga połowa wakacji to kolejne doskonałe koncerty z cyklu Letniego Grania 2017 na Mikołowskim Rynku. Sierpniowa scena już 4.08 będzie gościła - Madame JeanPierre. Joanna Markowska i Maciej Muszyński tworzą razem grupę muzyczną Madame JeanPierre.
W tym roku Castle Party odbyło się nieco wcześniej – w dniach 13 – 16 lipca. Do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zachęciła mnie obecność gwiazd takich jak: Arkona, Tiamat, My Dying Bride, Diary Of Dreams. Do Bolkowa zjechało tysiące fanów muzyki spod znaku ''dark and independent.''
W dniach 17 - 20 lipca odbędzie się Cieszanów Rock Festiwal. Ogólnopolski festiwal na trwałe wpisał się w kalendarz dużych imprez muzycznych w kraju i co roku gości ponad 20 tysięcy uczestników, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, w tym m.in. z Niemiec, Ukrainy, Czech i Słowacji.
Historia powstania tej niezwykłej płyty jest bardzo ciekawa. Anetę Strzeszewską zainspirowały do pracy zapomniane, ludowe kołysanki, śpiewane przez jej Babcię Natalię. W poszukiwaniu tych pieśni artystka odwiedziła wiele domów spokojnej starości, w których te pieśni były śpiewane od wielu pokoleń.
Pod enigmatyczną nazwą kryje się ciekawy projekt, który został powołany do życia przez trzech muzyków. Postanowili oni stworzyć coś na kształt hybrydy elektronicznych i mocnych, rockowych dźwięków. Efekt końcowy jest naprawdę zadowalający.
Sosnowieckie trio Animators powstało 8 lat temu i szybko zaczęło odnosić sukcesy (liczne koncerty na festiwalach i w programach muzycznych). Ich trzeci album ‘’Hepi end’’ jest nowym rozdziałem w ich działalności twórczej. Zmieniło się podejście do samej muzyki oraz teksty (tym razem w całości napisane po polsku). Dla dawnych sympatyków zespołu nowe, muzyczne oblicze zespołu może być sporym zaskoczeniem.
Pod dość osobliwą nazwą kryje się projekt muzyczny lidera grupy Cytadela – Tomasza Wasyłyszyna. ''Vü=mc²" to już trzeci album w dorobku formacji. W swej twórczości muzycy poruszają się po różnych obszarach szeroko pojętego rocka alternatywnego.
Już 14 sierpnia, we wrocławskich ''Zaklętych Rewirach'' wystąpią Rival Sons. Grupa szturmem wdarła się na współczesną scenę rockową. W ich muzyce jest obecnych buntowniczy, rock'n'rollowy duch znany choćby z Led Zeppelin.
Po trzech albumach wydanych z zespołem Ścigani, występach w oratorium „Nieszpory Ludźmierskie”, sesji „Acoustic 8 filmów” z legendą polskiego heavy metalu Katem oraz roli Ryśka Riedla w spektaklu teatralnym „Skazany na bluesa”, nadszedł czas na nagranie w pełni autorskiej solowej płyty. Materiał sygnowany przez Macieja Lipinę ukaże się jesienią tego roku.
Już wkrótce (13-23.07.) Krzyżowa (wieś nieopodal Świdnicy) stanie się gitarowym centrum Polski. Wszystko to za sprawą organizowanego po raz 17 letniego kursu gitary - Guitar Masters Camp. Jak co roku, na uczestników czeka moc atrakcji. Jedną z nich są koncerty zaproszonych wykładowców.
Pierwszy udany koncert Letniego Grania (30 czerwca) już za nami! Inicjatywa wspierania młodych utalentowanych zespołów z Mikołowa i okolic jest bliska misji i wizji Stowarzyszenia Mikołowskiego Klubu Studenckiego Fraktal. Dlatego też wspólnie z partnerem: Mikołów - ogród życia i agencją Cam Media Group już trzeci raz organizuje wakacyjny cykl imprez kulturalno-społecznych pod nazwą „Letnie Granie” na rynku w Mikołowie. Serwis muzol.com.pl jest jednym z patronów medialnych tych wydarzeń.