facebook


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnie artykuły
Koncert zespołu ARMI...
Ściągać czy nie ścią...
,,Będziesz moją pani...
Piractwo fonograficzne
Richard Wright (1943...
Muzyka
Zapraszam do posłuchania naszego utworu "Oddmenout". Utwór zaczyna się od ciszy, zatem proszę o cierpliwość.


Naucz się:
Jak stworzyć fenomen grozy w muzyce

Jak zdać każdy egzamin? Poznaj metody mistrzów

Jak poradzić sobie na egzaminie ze statystyki

Jak napisać merytorycznie dobrą, strukturalnie logiczną i edytorsko piękną pracę dyplomową i ją z sukcesem obronić

Jak nie powtarzać w kółko tych samych błędów w nauce języka angielskiego

W jaki sposób 1000 formuł konwersacyjnych pozwoli Ci opanować język angielski i sprawną komunikację

Angielskie przyimki (prepositions) na 1000 praktycznych przykładach, dzięki którym łatwiej je zapamiętasz

W końcu ktoś po ludzku i zrozumiale wytłumaczył, na czym polega mowa zależna (reported speech) w języku angielskim

Jak zacząć czytać szybciej i więcej, ale nie dłużej!Baner reklamowy dodatki.odjechani.com.pl

Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 20,154
Najnowszy użytkownik: pcptydit74
Ankieta
Czy chciałbyś aby w serwisie MUZOL powstało forum dyskusyjne?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Łódzka grupa Tryp zachęca do posłuchania nowego albumu - ''Trypolis.'' Płyta ukaże się pod koniec stycznia nakładem Requiem Records.
Warszawska grupa Cytadela wydała niedawno szóstą studyjną płytę - ''Do źródeł mroku.'' Nota bene, w zespole kariery muzyczne zaczynali tak uznani muzycy jak: Mikis Cupas i Marek Chrzanowski (Wilki), Maciej Wyrobek (DJ Maceo Wyro) czy Sidney Polak. Tym razem Cytadela przedstawia dziesięć nowofalowych piosenek w nieco przystępniejszej niż zwykle formie – mogących spodobać się nie tylko wąskiemu gronu undergroundowych słuchaczy.
Grupa po długim okresie przerwy powróciła na rodzimą scenę w zeszłym roku. ‘’Kult’’ to płyta szczególna - zawiera utwory z pierwszej połowy lat 80-tych, które nigdy nie były nagrane w studio. Aż do dziś. Grupa odświeżyła skład – Artur Hajdasz i Piotr Pawłowski zaprosili do współpracy: Rafała Jurewicza (śpiew), Michała Miegonia (śpiew i gitara) oraz Michała Młyńca (gitary).
10 stycznia już po raz szósty Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe organizuje koncert pamięci Jaremy Kicha. Ten gitarzysta klasyczny, pedagog, współzałożyciel WTG, człowiek wielu talentów, zmarł przedwcześnie pokonany przez nowotwór.
Kilka tygodni temu rozpoczęła nadawanie, nie komercyjna, muzyczna stacja „Metal Live Radio”. Radio emituje przez Internet nagrania z najnowszych albumów światowych wykonawców oraz tych mniejszych, niezależnych wytwórni. W ramówce znajdują się dziesiątki metalowych hitów z ostatnich pięciu dekad. Metal Live Radio zaprasza do współpracy zespoły, kluby, organizatorów tras i wytwórnie płytowe.
Heavy metalowa formacja Internal Quiet nie zwalnia tempa. Grupa będąca obecnie w środku swojej obszernej trasy koncertowej ‘'When The Rain Comes Down Tour 2018'’ ogłasza dwa nowe koncerty - 25 stycznia 2019 w Krakowie (Boss Garage) oraz dzień później 26 stycznia 2019 w roli headlinera klubowego festiwalu Iron Eufory Fest w Krośnie.
Legendarny poznański zespół hardrockowy Non Iron wyruszy w styczniu 2019 na blisko dwumiesięczną pożegnalną trasę po kraju pod szyldem ‘Innym Niepotrzebni – XXX Lat Reunion Tour’. Nota bene, powraca po trzydziestu latach przerwy w działalności!
Hard rockowa grupa Uriah Heep przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album „Living The Dream” (płyta ukazała się 14 września). Brytyjczycy odwiedzą kolejno: Wrocław, Kraków, Warszawę oraz Gdańsk. W roli supportu zaprezentuje się jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki metalowej - Turbo.
Ukazał się pierwszy teledysk promujący nową płytę warszawskich Samych Suk. Klip powstał do kompozycji "Biczysko" - muzycznej interpretacji tradycyjnego tekstu z "Dzieł wszystkich" Oskara Kolberga, pioniera etnografii w Polsce.
Wpływ jaki Deep Purple wywarł na kolejne pokolenia fanów heavy rocka jest nie do przecenienia. To dzięki ich twórczości powstawały nowe zespoły i wykształcił się nowy styl w muzyce – heavy metal. Duża w tym zasługa charyzmatycznego wokalisty o wielkim głosie – Iana Gillana. Autobiografia powstała we współpracy z Davidem Cohenem.
Zespół Tulia prezentuje teledysk do swojej interpretacji utworu "Nothing Else Matters” zespołu Metallica. Cztery dziewczyny zasłynęły na początku swej działalności coverem Depeche Mode ''Enjoy the silence''. Obecnie Tulia ma już na swoim koncie jeden autorski album.